Strona główna Wydarzenia Strzegom Kolejne szkoły z laboratoriami przyszłości

Kolejne szkoły z laboratoriami przyszłości

0

Już wkrótce do szkół podstawowych w gminie Strzegom trafią drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie. Do budżetu wpłynęły właśnie otrzymała środki finansowe w wys. 565,6 tys. zł w ramach rządowego programu pn. „Laboratoria Przyszłości”. Program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Realizacja tego nowatorskiego programu umożliwia przeprowadzenie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem drukarki 3D  w ramach Pracowni Druku 3D SkriLab, pracę na lekcjach z  mikrokontrolerami i stacjami lutowniczymi oraz podstawowe wyposażenie pracowni audio-wideo w sprzęt umożliwiający rejestrowanie osiągnięć projektowych uczniów. Dodatkowo zestawy zawierają laptopa kompatybilnego z drukarką 3D.

– Ogromnie się cieszę, że udało się pozyskać ponad pół miliona złotych na rozwój technologiczny dla naszych szkół podstawowych. Tak nowoczesne wyposażenie sprawi, że zajęcia staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, a nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności. Już nie mogę się doczekać momentu, kiedy ten sprzęt trafi do naszych szkół – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Podział środków na placówki oświatowe w gminie Strzegom (w zależności od wielkości szkoły):

– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu – 170,4 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu – 145,2 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu – 70 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie – 30 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy – 30 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach – 30 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszowie – 60 tys. zł

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach – 30 tys. zł

/Informacja i zdjęcie UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułPamięci świdniczan internowanych w stanie wojennym. Uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWielkie odliczanie do premiery Matrix 4. Zobacz filmy z kultowej serii na minimaratonie [KONKURS CINEMA3D]