Strona główna Sport Pływanie Jesteśmy najlepsi na Dolnym Śląsku. Fantastyczny występ pływaczek z SP 4 Świdnica!...

Jesteśmy najlepsi na Dolnym Śląsku. Fantastyczny występ pływaczek z SP 4 Świdnica! [FOTO]

0

W ostatni czwartek, 9 grudnia na terenie basenu Orbita we Wrocławiu odbył się wielki, dolnośląski finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym. Znakomicie wypadły przede wszystkim dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, które sięgnęły po złoto w klasyfikacji drużynowej!

We Wrocławiu swoje umiejętności zaprezentowali absolutnie najlepsi z najlepszych sportowców – zwycięzcy zawodów strefowych, reprezentujący następujące okręgi wrocławski, wałbrzyski, legnicki i jeleniogórski. – Nasi pływacy po udanych finałach strefowych w Żarowie, mierzyli się w stolicy Dolnego Śląska z bardzo dobrymi zawodniczkami i zawodnikami m.in. z Głogowa, Wrocławia, Jawora, Bolesławca, Jeleniej Góry, Witoszowa Dolnego, czy Kamiennej Góry – przybliża Agnieszka Koselska-Stramek, która wspólnie z Mirosławem Kwakiem sprawowali pieczę nad świdnickimi sportowcami.

Dziewczęta z SP 4 Świdnica wystąpiły we Wrocławiu w składzie Kinga Ścisłowicz, Angelika Kurowska, Martyna Martyka i Aurelia Świdurska. Finalnie świdniczanki zdobyły mistrzostwo Dolnego Śląska w klasyfikacji drużynowej. Kinga Ścisłowicz indywidualnie wywalczyła pierwsze miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów oraz drugą lokatę na 100 metrów stylem zmiennym. Angelika Kurowska dołożyła srebro na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Wszelkie znakomite wyniki uzyskane przez nasze wszystkie reprezentantki dały ostatnie najwyższy stopień podium w klasyfikacji zespołowej w kategorii dziewcząt.

We Wrocławiu zaprezentowała się także drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Panowie nie poszli medalowo w ślady pań, ale zaprezentowali się bardzo dobrze, bijąc co ważne własne rekordy życiowe. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Krystian Jasiczek, Kacper Dzień vel Rakoczy, Mateusz Chodyniecki, Szymon Stramek, Alex Niemczyk oraz Mikołaj Jesior.

Teraz pływacy z „czwórki” szykować będą formę na Drużynowe Zawody Pływackie (sztafety).

/MDvR/

Poprzedni artykułSportowy weekend (11-12 grudnia)
Następny artykułBędą pieniądze z budżetu państwa na budowę obwodnicy Świdnicy?