Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie gumy treningowe wybrać?

Jakie gumy treningowe wybrać?

0

Gumy treningowe, inaczej zwane taśmy do ćwiczeń to coraz bardziej popularne produkty używane podczas treningu siłowego. Są one stosowane przez trenerów, profesjonalnych zawodników, rehabilitantów, a także wśród osób początkujących. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Jakie są zalety gum treningowych?

Gumy oporowe polecane są dla osób, które chcą zwiększyć kondycję i wzmocnić ciało. Są one tanie i dają wiele możliwości, ponieważ zwiększają opór podczas tradycyjnego treningu. Największą zaletą jest możliwość trenowania różnych mięśni, minimalizując wystąpienie kontuzji. Można wykorzystać je w rehabilitacji, aby usprawnić osłabione mięśnie po operacji. Taki trening zwiększa mobilność i pozwala na większy zakres ruchu w stawach. Może to służyć do rozluźnienia i rozciągnięcia po wielu godzinach siedzącej pracy. Dobre gumy treningowe stosuje się też do rozgrzania mięśni i ich mobilizacji przed treningiem siłowym. Aktywność z takimi gumami pozwala także na zwiększenie jędrności skóry i walki z cellulitem. Dobrze dobrane gumy do ćwiczeń wraz z planem treningowym i dietą pomogą przy zrzuceniu zbędnych kilogramów, powrocie do formy, zbudowaniu kuszących pośladków niczym u dziewczyn z Instagrama, nabraniu masy mięśniowej, ujędrnieniu ciała i nabraniu pewności siebie dzięki nowej sylwetce.

Jakie gumy treningowe wybrać?

Przy wyborze gumy do ćwiczeń trzeba wziąć pod uwagę, w jakim celu chcemy ją stosować i jakie ćwiczenia będą wykonywane. Warto wiedzieć, że istnieją gumy z różnymi oporami. Jeśli jesteśmy profesjonalistami, lepiej będzie wybrać do ćwiczeń gumy oporowe o dużym oporze. Aby guma stawiała większy opór musi być jej więcej do rozciągnięcia, czyli musi być szersza lub grubsza od słabszej wersji (opcjonalnie wykonana z innej, bardziej gęstej mieszanki lateksu). Im bardziej rozciąga się gumę, tym bardziej się przeciwstawia i tworzy większy opór. Producenci w opisach gum zawierają informacje, np. że guma ma opór 9-22,5 kg. Istotna jest także siła mięśni na różnych partiach ciała, np. nogi mogą mieć mocniejsze mięśnie niż ręce. Jednak gdy jesteśmy początkujący, dobrze kupić gumę o mniejszym oporze. Taśmy można używać także jako dodatkowe obciążenie podczas treningu z hantlami lub sztangą. Taśmę można używać podczas treningu dolnych partii ciała, np. zakładając na kolana lub kostki. Powoduje to większe zaangażowanie mięśni ud oraz pośladkowych, wzmacniając je i zwiększając mobilność. Przy takim położeniu taśm można także użyć je do podnoszenia nóg w górę w pozycji deski. W przypadku górnych partii ciała można wykorzystać gumę zahaczając ją o sofę i przyciągając ją w stronę ciała. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, gumy nie służą tylko do ćwiczeń rozciągających, możemy za ich pomocą przeprowadzić kompleksowy trening.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoronawirus. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułSzykuje się spora zmiana w pogodzie. Jaka prognoza na sylwestra?