Strona główna Artykuł sponsorowany Jak prać ubrania z wełny merynosa

Jak prać ubrania z wełny merynosa

0

Nie ma nic wygodniejszego i bardziej przytulnego niż dzianina wykonana z naturalnych włókien, która miękko otula i daje poczucie bezpieczeństwa i domowego ciepła. Dlatego właśnie wybierane są ubrania wykonane z wełny merynosa, która w przeciwieństwie do innych włókien wełnianych nie kłuje, poza tym dobrze odprowadza wilgoć i jest hipoalergiczna, można ją bezpiecznie nosić blisko skóry. Owce merynosów mają cienkie futro, wykonana z nich odzież jest dość elastyczna i przepuszcza tlen.

welna merynosa

Jak prać ubrania z wełny merynosa?
Bardzo często, wybierając naturalność, nie wiadomo, co dalej zrobić z tą najdelikatniejszą, najpiękniejszą rzeczą. Jak ją nosić, prać i przechowywać, aby pozostała w swojej pierwotnej formie i cieszyła się miękkością i pięknem przez długi czas. Wełna merynosa https://merinodzieciaki.pl/pl/c/Odziez-z-welny-merino/299 ma niesamowitą cechę tzn. jest odporna na zabrudzenia.

Największą zaletą ubrań wykonanych z wełny merynosa https://www.viva-maria.pl/wygodne-ubranka-dzieciece/ jest to, że można je prać w pralce, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni tryb – wełna, lub jeśli nie ma specjalnego trybu, ustawić tryb temperatury na 30 ºС i 800 (lub mniej) obrotów. Niektórzy są zdania, że takie elementy odzieży jak: swetry, spodnie prane w pralce mogą stracić swój kształt. Ale czapki, rękawiczki czy skarpetki można w ten sposób prać. Jednak przestrzegając zaleceń delikatnego prania, można wykonać również pranie mechaniczne.

Funkcje ręcznego prania ubrań z wełny merynosa
Oczywiście, należy używać tylko produktów do wyrobów wełnianych. Drobne włókna nie zostaną uszkodzone przez płyn lub inny detergent odpowiedni do takiej odzieży. Następnie postępować zgodnie z zaleceniami:

  • Wybrany płyn do prania dodać do ciepłej wody (jej ilość zależy od wielkości odzieży, musi być ona całkowicie pod wodą). Wskaźnik temperatury wody nie powinien przekraczać 40 stopni, ale nie poniżej 30.
  • Ręczne, ale delikatne pranie ubrań nie powinno trwać dłużej niż pięć minut, po czym należy je wypłukać. Trzeba obserwować temperaturę, która nie powinna znacząco różnić się od tej, w której odbywało się pranie. Wyciskać wodę z odzieży delikatnie bez skręcania. Można nawet wstępnie wysuszyć w ręczniku.

Jak wybrać detergent do prania ubrań z wełny merynosa?
Ważną kwestią jest również wybór odpowiedniego detergentu. Odzież z wełny merynosa należy prać płynnym detergentem do wełny, który nie zawiera substancji bioaktywnych – enzymów, ponieważ rozkładają białko we włóknach wełnianych. Dzięki temu ubrania zachowają pierwotną miękkość, nie będą kurczyć się i rolować.

Jak wysuszyć ubrania z merynosów?
Aby uniknąć przedwczesnego zużycia rzeczy, trzeba suszyć ubrania z wełny merynosa w spłaszczonej formie w pozycji poziomej. Należy unikać suszenia na słońcu, w pobliżu grzejników, a tym bardziej w suszarce bębnowej.

Dlaczego to jest ważne?
Wełna merynosowa https://merinodzieciaki.pl/ to włókno pochodzenia zwierzęcego zbudowane z keratyn – białek, które pod wpływem wysokiej temperatury (powyżej 40 ºC) zwijają się. Z tego powodu rzeczy wełniane wyprane w gorącej wodzie nagle zamieniają się w ubranka dla lalek, a ślad gorącego żelazka to zdeformowana pomarszczona tkanina.

Jak przechowywać ubrania z wełny merynosa?
Wkładając ubrania do szafy do następnego sezonu, należy je najpierw wyprać i dokładnie wysuszyć. Położyć starannie na półce w szafie. Nie można zawiesić takiej dzianiny na wieszaku.

O czym trzeba pamiętać, kupując ubrania z wełny merynosa?
Należy pamiętać o jednej właściwości dzianin: są one podatne na naprężenia mechaniczne np. tarcie. Dlatego trzeba starać się zakładać ubrania bez metalowych elementów, aby uniknąć zaczepienia i nosić torebkę w rękach, a nie na ramieniu. Ten nawyk sprawi, że wiele rzeczy będzie wyglądać świetnie – nie tylko wełna.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŻarowianin odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Następny artykułZbadali religijność Polaków. Mniej chrztów i bierzmowań, mniej uczniów uczęszczających na religię. Jaka sytuacja w diecezji świdnickiej?