Strona główna Wydarzenia Świebodzice Efekt będzie widać na wiosnę. Park Sportowy ukończony

Efekt będzie widać na wiosnę. Park Sportowy ukończony

0

Na razie prawdziwego parku nie przypomina, ale z czasem ma być piękniej. W Świebodzicach zakończyło się urządzanie Parku Sportowego na Osiedlu Piastowskim, gdzie mieszkańcy rekreację i zabawę będą mogli łączyć z fizyczną aktywnością.

W dzisiejszym odbiorze technicznym uczestniczyli burmistrz  Paweł Ozga, zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, przedstawiciele konsorcjum firm Dariusz Stańczyk Sta-Dar, Grzegorz Szmidla Ogrody, inspektor Aneta Śmieszny, pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego, prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o, Jarosław Pizuński i kierownik Dominik Śmieszek-Świętalski.

Park został utworzony w ramach unijnego projektu pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. Na terenie o powierzchni ponad 2 ha powstały alejki o nawierzchni mineralnej, ścieżki z kostki betonowej, bitumiczny tor dla rolkarzy, boisko wielofunkcyjne (do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki) z centralnie położonym kortem do tenisa ziemnego oraz wykonano adaptację istniejącego placu do Street Workout. Atrakcją wiosną i latem będzie wodny park zabaw z podświetlaną kolorowo fontanną.

Park oświetla 27 nowoczesnych słupów oświetleniowych typu LED. Nasadzono 200 drzew, ponad 1300 krzewów i prawie 1300 sztuk bylin, traw ozdobnych, roślin bagiennych.  W kilku miejscach parku wykonano ogrody deszczowe stanowiące element krajobrazu parku, mają one za zadanie retencjonowanie wody deszczowej, która będzie wykorzystywana przez roślinność, wpływając na poprawę mikroklimatu.

Łączny koszt zadania to 3,8 mln zł, dofinansowanie na realizację pozyskane przez gminę to 1,5 mln zł. Mieszkańcy będą mogli docenić wszystkie zalety Parku Sportowego wiosną, kiedy uruchomione zostaną atrakcje, a wykonane nasadzenia zaczną kwitnąć.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułDroga w Mysłakowie otwarta po przebudowie [FOTO]
Następny artykułW kampanii do Parlamentu Europejskiego pochwaliła się planami budowy sądu w Świdnicy. Co z inwestycją?