Strona główna 112 Dziwne manewry pod dworcem, „toaleta” w tunelu. Strażnicy podsumowali tydzień

Dziwne manewry pod dworcem, „toaleta” w tunelu. Strażnicy podsumowali tydzień

0

Od 17 do 23 grudnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 145 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

17.12.2021r. godz.1222 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto zauważył i rozpoznał osobę poszukiwana przez policję. Wezwany na miejsce patrol z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymał poszukiwanego, który trafił do świdnickiego aresztu celem odbycia kary.

18.12.2021r. godz.1710 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Osoba ta nie tylko uniemożliwiła innym pasażerom korzystanie z ławki lecz również zanieczyścił jej siedzisko. Skierowany na miejsce patrol ukarał mężczyznę mandatem karnym.

19.12.2021r. godz.2129 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym prowadzącym na perony dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce patrol szybko zlokalizował sprawcę tego wykroczenia. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Przypominamy, że cały teren Centrum Przesiadkowego jest objęty monitoringiem wizyjnym o czym informują stosowne tabliczki.

20.12.2021r. godz.1005 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Dworcowej manewrujący pojazd marki Fiat. Kierowca wykonywał dziwne manewry i ostatecznie czołowo uderzył w słupek znaku drogowego poważnie go uszkadzając. Samochód uległ również uszkodzeniom jednak kierowca szybko odjechał z miejsca kolizji. Cały incydent został dokładnie zarejestrowany przez system monitoringu wizyjnego. Sprawa ta została przekazana do policji. Kierowca odpowie za spowodowanie kolizji a koszty wymiany znaku drogowego zostaną pokryta z jego ubezpieczenia.

22.12.2021r. godz.1310 patrol interwencyjny straży miejskiej w czasie patrolowania rejonu ulicy Franciszkańskiej zauważył mężczyznę przypominającego swym wyglądem osobę poszukiwana przez policję. Osoba ta została ujęta a przybyły na miejsce patrol Policji potwierdził ten fakt. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań.

Poprzedni artykułGóra karmy od uczniów świdnickiego „Mechanika”
Następny artykułBiskup Dec w Boże Narodzenie o „ateistycznej lewicy promującej życie na poziomie zwierząt” oraz o „solidarności z karpiem”