Strona główna 0_Slider Dzięki wpłatom darczyńców wygrali zwierzakobusa

Dzięki wpłatom darczyńców wygrali zwierzakobusa

0

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który od roku ma swój ośrodek na terenie powiatu świdnickiego, zdobył najwięcej unikalnych wpłat i wygrał zwierzakobusa. W sumie do organizacji pomagających zwierzętom ma trafić sześć specjalnych samochodów. Organizatorem konkursu była platforma pomocowa ratujmyzwierzaki.pl.

Choć DIOZ nie zdobył podczas konkursu największej kwoty, to i tak jest na pierwszym miejscu. Tę właśnie organizację wsparła największa liczba darczyńców, których w sumie było 15 630, a którzy dokonali 18 580 wpłat. „Przy okazji” konkursu na rzecz podopiecznych inspektoratu trafiło 160 951 złotych. – To duża kwota, ale już została wykorzystana. Zbiórki na tej platformie pozwalają na korzystanie z pieniędzy przez cały czas. Wiele razy organizowaliśmy tutaj właśnie zrzutki i zawsze przynosiły dobre efekty – mówi Konrad Kuźmiński. Zwierzakobus bardzo się przyda. Organizacja miała używany samochód, ale ostatnio odmówił już posłuszeństwa. Na wiele akcji inspektorzy jechali osobowymi autami. – Ale to zawsze jest ryzykowne, bo dostajemy zgłoszenie o dwóch psach, a na miejscu jest ich sześć czy więcej. Ostatnio zabieraliśmy kilkanaście psów z Olszyny i to była cała operacja! Zresztą z tej interwencji mieliśmy także wiele skrajnie zaniedbanych koni i innych zwierząt gospodarskich. 

W  kilkuhektarowym ośrodku w Pietrzykowie cały czas trwają prace przy remoncie dwóch budynków, cały teren został ogrodzony. DIOZ zaciągnął w sumie 650 tysięcy złotych kredytu, by zagospodarować cały teren. Ogromne środki potrzebne są na utrzymanie pracowników. – Początkowo radziliśmy sobie sami, ale teraz muszą być tu osoby na stałe, które zajmują się prawie 200 zwierzętami. Mamy ogromne wsparcie wolontariuszy, którzy przyjeżdżają do nas całej Polski, a wkrótce otworzymy w Dobromierzu, w samym Rynku, nowocześnie wyposażony gabinet weterynaryjny. Wyjazdy ze zwierzętami do klinik są bardzo drogie i zdecydowanie lepiej będzie z własnym gabinetem, z którego będą mogli także korzystać mieszkańcy Dobromierza i całej gminy – mówi Konrad Kuźmiński.

Na razie nie ma terminu przekazania zwierzakobusa zwycięzcom konkursu. Organizatorzy mają się kontaktować w styczniu. – Jesteśmy pewni, że do nas trafi. To już kolejny taki konkurs, a platforma, prowadzona przez organizację społeczną, jest rzetelna – mówi prezes DIOZ.

/red./

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułW poszukiwaniu historii Świebodzic. Spacer szlakiem świątyń