Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Powoli zaczyna się czas świątecznych wydarzeń, ale jeszcze nie zdominują one nadchodzącego weekendu. Do wyboru będą wydarzenia sportowe, kulturalne i charytatywne. W tę niedzielę lubiana przez mieszkańców całego regionu Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości!

SOBOTA 4 GRUDNIA

Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej w Marcinowicach

Gmina Marcinowice i Gminny Ludowy Klub Sportowy w Marcinowicach zapraszają 4 grudnia na Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej
9:00 – Turniej dla dzieci
14:00 – Turniej seniorów

Warsztaty Tworzenie Świdnickich Szopek Bożonarodzeniowych

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza wszystkich chętnych świdniczan, a zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty plastyczne poświęcone tradycji Świdnickich Szopek Bożonarodzeniowych. Początek w siedzibie muzeum, Rynek 37, o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

Rozświetlona parowozownia Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Od 4 grudnia Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przemieni się w Magiczną Parowozownię. Na muzealnej bocznicy zabytkowe parowozy i wagony będą mienić się kolorowymi świątecznymi światełkami, a budynki zyskają wspaniałą iluminację oraz dekoracje. 4 i 5 grudnia 2021 r. muzeum zaprasza spotkanie ze świętym Mikołajem i jego pomocnikami, którzy przygotowali warsztaty świąteczne dla najmłodszych: przygotowanie kartek świątecznych dla najbliższych, przygotowanie dekoracji świątecznych, ozdabianie pierników. W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej.

Muzeum czynne od 11.00 do 19.00 (warsztaty od 12.00 do 18.00).

Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Zujewicza „Hasłoobrazy”

Cykl Andrzeja Zujewicza „Hasłoobrazy” łączy elementy grafiki i malarstwa.

Powstaje w unikalnej, a może nawet prekursorskiej, technice odbijania stemplem – wykonanym w linoleum – hasła literniczego, lub znaku, bezpośrednio na malarskim podobraziu.

Początek wernisażu o godz. 18.00 w Galerii Fotografii, Rynek 44 w Świdnicy.

NIEDZIELA 5 GRUDNIA

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku. Giełda rozkłada się w Rynku i na okolicznych ulicach w godzinach od 8.00 do 13.30.

Mikołajkowy kiermasz dla Amelki w Strzegomiu

Dochód z kiermaszu zostanie przekazywany zostanie na rzecz Amelki Gmyrek. Dwulatka ze Strzegomia choruje na rdzeniowy zanik mięśni, mutację genetyczną, która niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za chodzenie czy siedzenie, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha. Rozwiązaniem jest terapia genowa, najdroższy lek świata kosztujący blisko 9 mln zł. Prowadzoną zbiórkę można wspomóc za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

„Sułkopodobni”. Czytanie na żywo

Świdnicki Ośrodek kultury zaprasza 5 grudnia 2021r. na czytanie na żywo słuchowiska „Sułkopodobni”. Początek o godzinie 18.00 w świdnickim teatrze, obowiązują bezpłatne wejściówki (więcej na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury). „Przy okazji nagrywania tekstów w formie słuchowisk postanowiliśmy zrealizować też ich wersję sceniczną w konwencji performatywnego czytania, które pokaże je z zupełnie jeszcze innej strony niż ich wersja „radiowa” — czar teatru wyobraźni zastąpi magia teatralnej sceny i przeżywania sztuki we wspólnocie z innymi widzami. Podczas czytania wystąpi większość osób z grupy dorosłych biorących udział w projekcie Alchemia teatralna.” – informują uczestnicy projektu.

/opr. red./

Poprzedni artykułZderzenie na Wałbrzyskiej
Następny artykułJaka pogoda na weekend?