Strona główna 0_Slider Chciała sprzedać bombki, a straciła 2 tysiące złotych

Chciała sprzedać bombki, a straciła 2 tysiące złotych

0

Nie pomagają apele i ostrzeżenia. Kolejna osoba podczas sprzedaży internetowej udostępniła dane, które oszuści wykorzystali do wyczyszczenia jej konta. Policja jeszcze raz ostrzega: Nie udostępniaj danych z karty tj. numeru, daty ważności, kodu CVV/CVC!

– Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która została  oszukana w trakcie transakcji internetowej. 67-latka postanowiła sprzedać wykonane własnoręcznie bombki. Wystawiła więc je do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych. Po wystawieniu ozdób  na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony towar. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i dlatego, by wszystko trwało jak najkrócej, zaproponowała przesyłkę za pośrednictwem kuriera, którego ona opłaci. 67-latka  otrzymała formularz z informacją jak ta usługa będzie wyglądać. Po zapoznaniu się z   treściami przesłanymi  przez zainteresowaną sprzedająca potwierdziła zamówienie w otrzymanym linku – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Link do transakcji 67-latka otrzymała w popularnym  komunikatorze.  Pod linkiem kupująca informowała, że już wszystko opłaciła i żeby sprzedająca mogła otrzymać pieniądze,  musi uzupełnić formularz. Dlatego kobieta wpisała  dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej konta bankowego oraz zgromadzonych tam środków. Gdy już po całej transakcji 67-latka zalogowała  się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanych wypłat z konta  na kwotę 2000 złotych – informuje rzeczniczka policji w Świdnicy.

– Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. Apelujemy o „nieklikanie” w każdy nadesłany link. To może być oszustwo! – dodaje Magdalena Ząbek.

Poprzedni artykułBlisko 3 tysiące mieszkańców powiatu na kwarantannie. Dobowy raport resortu zdrowia
Następny artykułZbyt szybka jazda zakończona czołówką