Strona główna 0_Slider 66-latka padła ofiarą oszustwa. Straciła ponad 11 tysięcy złotych

66-latka padła ofiarą oszustwa. Straciła ponad 11 tysięcy złotych

0

Do świdnickiej policji zgłosiła się ostatnio kolejna osoba, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej. 66-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż kurtkę. Zamiast spodziewanego zysku kobieta straciła ze swojego konta sporą kwotę pieniędzy.

66-latka postanowiła pozbyć się kurtki, która przestała być już potrzebna, a przy okazji chciała trochę zarobić. Wystawiła więc ją do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym. Po zamieszczeniu ogłoszenia, na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony towar. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej. Aby wszystko trwało jak najszybciej zaproponowała przesyłkę za pośrednictwem kuriera, którego ona opłaci. 66-latka otrzymała formularz z informacją jak ta usługa będzie wyglądać. Sprzedająca potwierdziła zamówienie na stronie, do której link 66-latka otrzymała w popularnym komunikatorze. Pod linkiem kupująca informowała, że już wszystko opłaciła i aby sprzedająca mogła otrzymać pieniądze, musi uzupełnić formularz. Dlatego kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

To spowodowało, że oszust uzyskał dostęp do konta bankowego 66-latki oraz zgromadzonych tam środków. – Gdy już po całej transakcji kobieta zalogowała się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z jej konta na kwotę blisko 11 500 złotych – dodaje Ząbek.

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. – Zawsze miej ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów. Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal, przelewem lub gotówką przy odbiorze. Unikaj podejrzanych pośredników płatności i linków przesyłanych przez drugą stronę transakcji. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem, np. za pośrednictwem komunikatorów. Zobacz instrukcje płatności na najpopularniejszych platformach sprzedażowych. Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego – tak samo jak i każdą inną stronę, dlatego zwracaj uwagę na adres widoczny w przeglądarce – radzi rzecznik świdnickiej komendy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwięty Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych pacjentach świdnickiego szpitala [FOTO]
Następny artykułDroga w Mysłakowie otwarta po przebudowie [FOTO]