Strona główna 0_Slider Znamy wielkich triumfatorów VI RST Półmaratonu Świdnickiego!

Znamy wielkich triumfatorów VI RST Półmaratonu Świdnickiego! [FOTO]

0

Dokładnie 1697 uczestników stanęło na starcie szóstej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Rywalizacja o zwycięstwo jak zawsze przebiegała na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów. W ramach kolejnej edycji biegowego święta w Świndicy odbyła się także „Dzika Piątka” – wyścig na 5 kilometrów jak również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu”.

Po czteroletniej dominacji Kenijczyków, podczas piątej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego rozegranej w 2019 roku wygrał Ukrainiec – Roman Romarenko. Tym razem również zawodnik zza naszej wschodniej granicy okazał się w Świdnicy najszybszy. W klasyfikacji generalnej w zmaganiach mężczyzn najlepszy był Dmytro Didovodiuk, który uzyskał rezultat 1:10,27 sek. Warto odnotować, że to wynik znacznie gorszy niż te jakie obserwowaliśmy podczas poprzednich biegów (wpływ na to miała zapewne pandemia i brak większej ilości zagranicznych zawodników). Dodajmy, że dwa lata temu Romarenko finiszował ponad 5 minut szybciej! Ukrainiec Didovodiuk pokonał w walce o podium Polaków – Mateusza Mrówkę (1:10,57) i Abderrahima Elasriego (1:11,02). Wśród pań triumfowała Ukrainka – Nataliya Lehonkova.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułOd niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany w połączeniach Kolei Dolnośląskich
Następny artykułTo tu najmłodsi dowiadują się, jak zachować się w razie pożaru. Ogromna popularność strażackiej sali edukacyjnej