Strona główna 0_Slider Znakomity mecz i kolejny triumf nad wiceliderem tabeli!

Znakomity mecz i kolejny triumf nad wiceliderem tabeli! [FOTO]

0

Jedno jest pewne… Koszykarze Domino Polonii Świdnica mają w sezonie 2021/2022 wyraźnie patent na ekipę Klubu Sportowego Basket Legnica. Po raz drugi w bieżącej kampanii o trzecioligowe punkty, biało-zieloni ograli rywala z Legnicy. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż drużyna Basketu plasuje się na pozycji wicelidera tabeli, a w swoim dorobku ma zaledwie dwie porażki (obie odniesione rzecz jasna w starciu z naszą ekipą).

Przed meczem było jasne, że podopieczni Pawła Domaradzkiego potrafią grać przeciwko legnickiemu Basketowi. Na inaugurację sezonu 2021/2022 pokonaliśmy przeciwników grających na własnym terenie 72:68. Od tego momentu świdniczanie grali nieco w kratkę, a przeciwnicy zanotowali kapitalną serię sześciu wygranych z rzędu. Wydawało się, że w niedzielę, 28 listopada trudno będzie zatrzymać rozpędzonych gości, ale ta sztuka nam się udała, choć łatwo nie było.

Od pierwszych minut pojedynek rozgrywany w hali widowiskowo-sportowej na Zawiszowie im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno był niesłychanie zacięty. Po dziesięciu minutach przyjezdni prowadzili 23:21. Miejscowi odpowiedzieli w najlepszy z możliwych sposobów. Biało-zieloni prowadzeni w tym starciu między innymi przez znakomicie dysponowanych Tomasza Kosmalę (25 punktów – 7/8 celnych rzutów wolnych) i Andrzeja Słobodziana (23 „oczka” – aż pięć skutecznych rzutów z 3 punkty) rozegrali kapitalną drugą kwartę. Byliśmy lepsi różnicą 11 punktów, a na przerwę schodziliśmy prowadząc 46:37.

Po zmianie stron można było spodziewać się mocnego ataku i szturmu wicelidera ligowej tabeli. Goście próbowali zmniejszyć straty – mieli swoje atuty w postaci dwóch strzelb – Mateusza Turcza (32 punkty) i Damiana Szablewskiego (24), lecz to okazało się niewystarczające na fantastycznie dysponowany tego dnia świdnicki zespół. Nasi koszykarze wygrali trzecią odsłonę różnicą pięciu punktów i wyszli na prowadzenie 69:55. Ostatnia ćwiartka padła łupem rywali, ale świdniczanie kontrolowali sytuację na parkiecie, odnosząc zasłużone zwycięstwo 95:84!

Po ośmiu seriach spotkań nasi koszykarze mają w swoim dorobku po cztery zwycięstwa i porażki. Dorobek 12 punktów pozwala zespołowi Domino Polonii Świdnica na zajmowanie piątego miejsca w tabeli III ligi. W kolejnej serii pojedynków (sobota, 4 grudnia) zagramy na wyjeździe z zamykającym stawkę UKS-em Gimbasket Wrocław. Nasi najbliżsi rywale jeszcze w tym sezonie nie wygrali i mamy nadzieję, że taki stan utrzyma się jeszcze przynajmniej do końca następnego weekendu.

Domino Polonia Świdnica – Basket Legnica 95:84 (21:23, 25:14, 23:18, 26:29)

Polonia: Kosmala (25), Słobodzian (23), Sieńko (13), Czyrek (10), Biernat (8), Soboń (8), Kaczmarczyk (5), Liuras (3), Cisek, Kałużyński, Poradzisz.

Basket: Turcza (32), Szablewski (24), Jaworski (10), Benier (8), Macowicz (4), Chodor (3), Chmielewski (2), Kowalski (1), Giergielewicz, Barnowski, Skibiński.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułNa świąteczne zakupy – sklep z kawą. Jakie kawy i akcesoria kupimy na prezent pod choinkę?
Następny artykułCzy fototapety do salonu to dobry pomysł?