Strona główna Sport Inne Znakomita zabawa i promocja zimowych dyscyplin sportu

Znakomita zabawa i promocja zimowych dyscyplin sportu [FOTO]

0

To było prawdziwe święto zimowych sportów w murach sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Wszystko za sprawą pierwszego Festiwalu Sportów Zimowych skierowanego do uczniów czwartych klas szkół podstawowych.

Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, ale razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je dzieciom w atrakcyjnych formach aktywności, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po to, aby poczuć zimowe dyscypliny, szczególnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie 2022. Festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną dla wszystkich uczniów klas czwartych publicznych świdnickich szkół podstawowych. Ważnym punktem festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych, popularnych w mieście. Chcemy aby przedstawiciele wiodącej zimowej dyscypliny byli obecni na festiwalu prezentując swoją dyscyplinę i zachęcając do treningów – przekazywali przed całą akcją organizatorzy wydarzenia.

W programie festiwalu prezentowane prezentowane były następujące dyscypliny: short track (na łyżworolkach), curling, biathlon (ze strzelnicą laserową), snowboard (konkurencje na równoważni, zadanie na batucie), minihokej, konkurencje hokejowe. Uczestnicy otrzymywali nagrody za wypełnione karty gracza, a były to medale, nagrody rzeczowe i certyfikaty za udział w konkurencjach. W organizację wydarzenia zaangażowane były również świdnickie kluby sportowe: Dolnośląski Klub Curlingowy Dzik Świdnica oraz Świdnicki Klub Piłki Ręcznej.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułŚwięto gór po raz dwudziesty piąty! [FOTO]
Następny artykułUrządził plantację w komórce, w mieszkaniu i samochodzie trzymał narkotyki. 26-latek został zatrzymany [FOTO]