Strona główna 112 Urządził plantację w komórce, w mieszkaniu i samochodzie trzymał narkotyki. 26-latek został...

Urządził plantację w komórce, w mieszkaniu i samochodzie trzymał narkotyki. 26-latek został zatrzymany [FOTO]

0

Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Strzegomia, który w pomieszczeniu gospodarczym urządził plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli również kilkaset porcji marihuany. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Funkcjonariusze zespołu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 26-latka, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się specjalnie przygotowanym do hodowli namiocie. W trakcie dalszego przeszukania mieszkania oraz pojazdu mężczyzny policjanci ujawnili w słoikach susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Susz poddano wstępnym badaniom na narkotesterze, przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 500 porcji tego narkotyku – relacjonuje Ząbek.

26-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. O jego losie zdecyduje sąd. – Za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZnakomita zabawa i promocja zimowych dyscyplin sportu [FOTO]
Następny artykułSzkolenia podatkowe – jak znaleźć najlepszy kurs?