Strona główna Sport Inne Zamieniła judo na ciężary i sięgnęła po brąz mistrzostw świata!

Zamieniła judo na ciężary i sięgnęła po brąz mistrzostw świata!

0

Po fantastyczny sukces sięgnęła zamieszkująca na co dzień w Żarowie – Martyna Janaszek, która z powodzeniem wystartowała w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

Żarowianka startowała na Litwie jako juniorka do lat 18 w kategorii wagowej do 57 kg. Zawodniczka reprezentująca barwy Klubu Sportowego Start Strzegom zakończyła zawody z wynikiem 55 kg. – Bardzo cieszę się z osiągniętego rezultatu, tym bardziej, iż tą konkurencję trenują stosunkowo niedługo. Z powodu kontuzji chwilowo musiałam zrezygnować z mojej ogromnej pasji, którą jest judo – mówi Martyna Janaszek. Ta utalentowana zawodniczka również we wspomnianym judo może pochwalić się licznymi, znaczącymi osiągnięciami.

Swoją przygodę z wyciskaniem sztangi rozpoczęła pod koniec 2019 roku, a jej pierwszymi zawodami były mistrzostwa Polski w Warszawie. Impreza rangi mistrzowskiej przyniosła pierwszy sukces w postaci drugiego miejsca. Tak zaczęła się lawina osiągnięć w tej dyscyplinie. – Martyna jest bardzo zaciętą osobą, która stawia sobie za cel najwyższe sukcesy. Jej determinacja i wszechstronność pozwala szybko odnaleźć się w nowej aktywności fizycznej – informuje dumna mama, Marlena Janaszek.

Srebrny medal w Pucharze Polski zagwarantował Martynie powołanie do kadry narodowej. Po kilku turniejach w wyciskaniu postanowiła spróbować swoich sił w trójboju siłowym, startując na Pucharze Polski. W debiucie zdobyła trzecie miejsce.

Największym sukcesem Martyny Janaszek było zdobycie dwóch złotych medali na mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Klika dni po zawodach, które odbyły się w Kielcach dostała powołanie na mistrzostwa Europy rozgrywane w Rosji, mistrzostwa świata w trójboju siłowym w Szwecji, mistrzostwa świata w wyciskaniu leżąc na Litwie oraz mistrzostwa Europy w trójboju siłowym w Szwecji.

To właśnie Litwa, jak do tej pory okazała się najbardziej szczęśliwa dla Martyny Janaszek, gdzie została trzecią juniorką globu w swojej kategorii wagowej.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułŚcienny, sufitowy czy rozporowy? Jaki drążek do podciągania będzie najlepszy?
Następny artykuł„Gwiazdka z maestro André Rieu” w Cinema3D