Strona główna Artykuł sponsorowany Ścienny, sufitowy czy rozporowy? Jaki drążek do podciągania będzie najlepszy?

Ścienny, sufitowy czy rozporowy? Jaki drążek do podciągania będzie najlepszy?

0

Podciąganie na drążku to jedno z podstawowych, a przy tym dających konkretne rezultaty ćwiczeń. Można je bez przeszkód wykonywać nie tylko na siłowni, ale i w warunkach domowych. W każdym przypadku potrzebny będzie nam jednak sprzęt – drążek oczywiście. To rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca, jest najczęściej łatwe w montażu, a jego zakup, zwłaszcza w podstawowej wersji, nie oznacza dużych wydatków. Jaki jednak drążek będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Na rynku mamy do wyboru kilka propozycji. Sprawdź zalety każdej z nich.

Trening na drążku – prosty, popularny i skuteczny
Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego sprzętu, warto dowiedzieć się, jakich korzyści dostarcza trening wykorzystujący drążki do podciągania. Otóż ćwiczenia na tego typu sprzęcie doskonale wzmacniają mięśnie rąk, ramion, przedramion, pleców i barków, a także klatki piersiowej. Dodatkowo trening pomaga wysmuklić sylwetkę, a nawet ujędrnić skórę. Jak wiele innych rodzajów aktywności fizycznej, podciąganie na drążku pozytywnie wpłynie również na naszą kondycję, wytrzymałość i siłę. Jakie drążki do podciągania mamy do wyboru?

Drążek ścienny i sufitowy
Wymienione drążki należą do wspólnej kategorii, bowiem sposób ich montażu jest podobny. Różnicę stanowi miejsce montażu, ewentualnie kształt drążka. I tak drążek na ścianę (czasem określany drabinką treningową) mocujemy do ściany na kilku mocnych i długich śrubach, kołkach rozporowych lub kotwach. Podobnie będzie w przypadku drążka sufitowego, który mocujemy do sufitu.

Oba rozwiązania są solidne i wytrzymałe, co gwarantuje m.in. fakt, że drążek jest montowany na stałe. Tutaj nie będziemy mieć także ograniczeń w zakresie rozstawu rąk na drążku, jak to bywa w przypadku drążków mocowanych w futrynie drzwi. Dodatkowo, drążek sufitowy nie zajmuje praktycznie w ogóle przestrzeni. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że rozwiązanie nie nadaje się dla lekkich konstrukcji sufitów podwieszanych.

Ta kategoria drążków do podciągania jest również najbardziej zróżnicowaną. Do wyboru mamy sprzęt wielofunkcyjny dostarczający możliwości ciekawego urozmaicania treningu. Wiele ciekawych modeli drążków do podciągania znaleźć można na https://kronos-shop.pl/pol_m_Fitness-i-Kulturystyka_AKCESORIA-DO-CWICZEN_Drazki-222.html.

Drążek rozporowy
Ten typ sprzętu mocowany jest w obrębie futryny lub bliskich ścian. Montaż jest zupełnie nieinwazyjny, bowiem nie wykorzystujemy tutaj żadnych śrub i nie wiercimy dziur. Drążek pozostaje na swoim miejscu jedynie w wyniku siły rozpierania. Prosta konstrukcja, łatwość montażu i demontażu oraz atrakcyjna cena to główne zalety rozwiązania. Tego typu drążki do podciągania nie sprawdzą się w przypadku bardzo ciężkich osób lub niestabilnej i niewytrzymałej konstrukcji futryny.

Ważne, aby drążek rozporowy był przez nas regularnie kontrolowany w zakresie położenia. Sprzęt tego typu może się nieco osunąć. W takim przypadku wystarczy wyrównać położenie drążka w futrynie.

Drążek z gumami
Drążek połączony z gumami nie wymaga montażu. To rozwiązanie często wykorzystywane m.in. w pilatesie. Tutaj ćwiczenia wykonujemy poprzez założenie gum na stopy i ruch drążkiem, bądź na odwrót – przytrzymywanie drążka nogami i rozciąganie gum rękoma.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWłaściciel pieniędzy nie odnalazł się. Gotówka czeka razem z rowerami, radiostacją, kluczykami i mnóstwem innych przedmiotów
Następny artykułZamieniła judo na ciężary i sięgnęła po brąz mistrzostw świata!