Strona główna 0_Slider Wspierają 18-miesięczną Marcelinkę. Tłumy na festynie charytatywnym, strażacy prowadzili zbiórkę zdobywając...

Wspierają 18-miesięczną Marcelinkę. Tłumy na festynie charytatywnym, strażacy prowadzili zbiórkę zdobywając Śnieżkę [FOTO]

0

Trwa walka o życie i zdrowie małej Marcelinki Andreasik ze Strzegomia, u której zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Ratunkiem dla dziewczynki ma być kosztowna terapia protonowa. Prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie. W niedzielę swoje wsparcie okazali uczestnicy charytatywnego festynu, który zorganizowano w Strzegomiu. Wyjątkową akcję w szczytnym celu przeprowadziło również 26 strażaków, którzy w umundurowaniu bojowym zdobyli Śnieżkę.

18-miesięczna dziewczynka choruje na nowotwór mózgu. Marcelinka przeszła już ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. – Zdiagnozowany u Marcelinki nowotwór to atypowy nowotwór teratoidny (rabdoidny) AT/RT – rzadki guz mózgu wieku dziecięcego, o wysokim (IV° według WHO) stopniu złośliwości i często śmiertelny. Obecnie jesteśmy pod opieką specjalistów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie Marcelinka ma chemioterapię, po której lekarze proponują radioterapię – opisuje mama dziewczynki. Rodzice dowiedzieli się zarazem o możliwości przeprowadzenia innego leczenia – bardzo kosztownej terapii protonowej.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem Facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki. Liczne inicjatywy na rzecz dziewczynki organizowane są również przez lokalne społeczności.

W niedzielę w hali widowiskowo-sportowej strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się festyn charytatywny, podczas którego mieszkańcy gminy Strzegom zbierali środki finansowe dla chorej dziewczynki. – Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie pieniędzy na ten szczytny cel. Dziękujemy również wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym, w tym wolontariuszom, w sprawne przeprowadzenie tego pięknego przedsięwzięcia – przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatorzy wydarzenia.

W niedzielę z pomocą dla małej Marcelinki, córeczki druha OSP Granica, ruszyli również strażacy z powiatów świdnickiego, jaworskiego i lubańskiego: z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Świebodzicach oraz Jaworze, a także z OSP Dobromierz, OSP Olszyna, OSP Janowice Wielkie, OSP Mysłów oraz OJRG Bolków.

Licząca 26 osób grupa w umundurowaniu bojowym weszła czarnym szlakiem na szczyt Śnieżki, zbierając po drodze datki na leczenie 18-miesięcznej dziewczynki, a także nagłaśniając trwającą zbiórkę wśród napotkanych turystów.

Z pomocą dla Marcelinki nadciągają również członkowie Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji, znani z organizowania wielu akcji charytatywnych. Tym razem organizują „Mikołajkowy Przerajd dla Marcelinki„, który odbędzie się 27 listopada. – Celem rajdu jest zebranie funduszy na terapię protonową dla małej Marcelinki. W zabawie chodzi o poszukiwanie Świętego Mikołaja w sołectwach Gminy Strzegom. Więcej szczegółów podamy na miejscu. Przewidziany grill, upominki od Świętego Mikołaja i mnóstwo dobrej zabawy! – zachęcają organizatorzy.

W rajdzie może wystartować każdy zarejestrowany i ubezpieczony pojazd (samochód osobowy, motocykl, pojazd rolniczy, specjalny, zabytkowy czy nawet ciężarowy). – Liczy się dobra zabawa połączona z pomaganiem! W naszym rajdzie nie liczy się czas tylko poprawność i kreatywność wykonywanych zadań. Aby wystartować w rajdzie należy: posiadać prawo jazdy, pojazd musi być ubezpieczony i dopuszczony do ruchu, uiścić opłatę w wysokości minimum 50 zł na skarbonkę „Mikołajkowy przerajd dla Marcelinki” do dnia 20.11.2021 z dopiskiem nr rejestracyjny lub nazwa załogi. Zgłoszenia, które muszą zawierać dane: nr rejestracyjny, imię i nazwisko kierowcy lub nazwa załogi, imię dziecka/dzieci, prosimy wysyłać na adres [email protected]. Zapisy prowadzimy do 17 listopada! – dodają.

/mn/

fot. UM Strzegom, OSP Olszyna, OSP Mysłów, Fikos 998

Poprzedni artykułNie byli u siebie dość gościnni…
Następny artykułFantastyczne zakończenie jesiennej walki o ligowe punkty