Strona główna 0_Slider Wielkie wsparcie dla 17-miesięcznej Marcelinki. Będzie festyn charytatywny i mikołajkowy rajd, trwają zbiórki...

Wielkie wsparcie dla 17-miesięcznej Marcelinki. Będzie festyn charytatywny i mikołajkowy rajd, trwają zbiórki i licytacje

0

We wrześniu u małej Marcelinki Andreasik ze Strzegomia zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Ratunkiem dla dziewczynki ma być kosztowna terapia protonowa. Obecnie prowadzona jest zbiórka środków na leczenie, za pośrednictwem której udało się już zebrać ponad 200 tys. złotych. Wsparcie będzie można przekazać również podczas festynu charytatywnego, który odbędzie się już w niedzielę. Akcję w szczytnym celu organizuje też Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji.

17-miesięczna dziewczynka choruje na nowotwór mózgu. Marcelinka przeszła już ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. – Zdiagnozowany u Marcelinki nowotwór to atypowy nowotwór teratoidny (rabdoidny) AT/RT – rzadki guz mózgu wieku dziecięcego, o wysokim (IV° według WHO) stopniu złośliwości i często śmiertelny. Obecnie jesteśmy pod opieką specjalistów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie Marcelinka ma chemioterapię, po której lekarze proponują radioterapię – opisuje mama dziewczynki.

Rodzice dowiedzieli się zarazem o możliwości przeprowadzenia innego leczenia – bardzo kosztownej terapii protonowej. – Terapia protonowa jest bardzo precyzyjną metodą radioterapii, głównie ze względu na właściwości fizyczne samych protonów, jak również ze względu na rozkład dawki protonowej w tkankach. Wykorzystanie tej metody zapewnia większą precyzję w dostarczaniu dawki promieniowania do nowotworu, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia zdrowych sąsiadujących tkanek, mniejsze ryzyko powikłań i większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu – tłumaczą rodzice dziecka.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem Facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki. Liczne inicjatywy na rzecz dziewczynki organizowane są również przez lokalne społeczności.

W najbliższą niedzielę odbędzie się festyn charytatywny, którego inicjatorem jest Gmina Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Na wszystkich, którzy 14 listopada w godzinach od 12 do 17 odwiedzą halę widowiskowo-sportową OSiR w Strzegomiu i wyrażą chęć pomocy małej Marcelinie – czeka ogrom atrakcji towarzyszących akcji charytatywnej „Z pomocą dla Marcysi”.

W programie: duża kolorowa zjeżdżalnia w motywie pirackim, plac zabaw SpongeBob, oraz basen z suchymi kulkami dla najmłodszych dzieci, wata cukrowa dla wszystkich bez limitu, warsztaty z eksperymentów chemicznych, wyspa z drewnianymi klockami architektonicznymi – warsztaty architektoniczne, wyspa z klockami lego, około 40 kg klocków lego na dywanie, wyspa ze słomkami animacyjnymi, warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci na klockach lego, warsztaty STRING ART- malowanie obrazu za pomocą nici. Wydarzenia towarzyszące: występ Zespołu Muzycznego MSV z Jawora, prezentacja grup przedszkolnych PP nr 1, PP nr 2, PP nr 3, PP nr 4, prezentacja grup szkół podstawowych PSP 3 i PSP 4, występ grupy Kostrzanie.

Z pomocą dla Marcelinki nadciągają również członkowie Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji, znani z organizowania wielu akcji charytatywnych. Tym razem organizują „Mikołajkowy Przerajd dla Marcelinki„, który odbędzie się 27 listopada. – Celem rajdu jest zebranie funduszy na terapię protonową dla małej Marcelinki. W zabawie chodzi o poszukiwanie Świętego Mikołaja w sołectwach Gminy Strzegom. Więcej szczegółów podamy na miejscu. Przewidziany grill, upominki od Świętego Mikołaja i mnóstwo dobrej zabawy! – zachęcają organizatorzy.

W rajdzie może wystartować każdy zarejestrowany i ubezpieczony pojazd (samochód osobowy, motocykl, pojazd rolniczy, specjalny, zabytkowy czy nawet ciężarowy). – Liczy się dobra zabawa połączona z pomaganiem! W naszym rajdzie nie liczy się czas tylko poprawność i kreatywność wykonywanych zadań. Aby wystartować w rajdzie należy: posiadać prawo jazdy, pojazd musi być ubezpieczony i dopuszczony do ruchu, uiścić opłatę w wysokości minimum 50 zł na skarbonkę „Mikołajkowy przerajd dla Marcelinki” do dnia 20.11.2021 z dopiskiem nr rejestracyjny lub nazwa załogi. Zgłoszenia, które muszą zawierać dane: nr rejestracyjny, imię i nazwisko kierowcy lub nazwa załogi, imię dziecka/dzieci, prosimy wysyłać na adres [email protected]. Zapisy prowadzimy do 17 listopada! – dodają.

/opr. mn/

Poprzedni artykułSezon smogowy rozpoczęty. Jak sprawdzić jakość powietrza?
Następny artykułDo trzech razy sztuka? Kolejne podejście do przebudowy wejścia na basen letni oraz sanitariatów