Strona główna Kultura Udany powrót hip-hopu do świdnickiego Klubu Bolko

Udany powrót hip-hopu do świdnickiego Klubu Bolko [FOTO]

0

W sobotę odbyła się 8. edycja Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Na scenie pojawiło się kilkunastu raperów i instrumentalistów a na widowni ponad 150 widzów.

Większość występujących artystów to wykonawcy lokalni. Koncerty rozpoczął RaF, a po nim na scenie pojawił się Fafik, który na zakończenie wykonał wspólny utwór z Noką, przechodząc płynnie do drugiej części wydarzenia czyli występów z livebandem. Po Noce pojawili się kolejno Kezu, Verde, Kartki z Rejonu i Madział. ten ostatni zaprezentował większą niż pozostali część autorskiego materiału w towarzystwie dj Markowego. Na zakończenie Nullizmatyk wykonał swój repertuar w dwóch odsłonach: z dj’em i również livebandem.

Głównym filarem tegorocznej Rapsodii była współpraca raperów i muzyków, którzy zaaranżowali ich autorskie utwory na gitarę, perkusję i bas nadając im nowy wymiar. W poniedziałek w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury nagrano część utworów “na setkę”, kończąc tym samym tegoroczną edycję najbardziej rozpoznawalnego, cyklicznego wydarzenia hip-hopowego w regionie.

Pełną fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułPomnik upamiętniający żołnierzy odrestaurowany. Historycy rozwikłali tajemnicę zaginionej tablicy [FOTO]
Następny artykułPodczas pożaru wybuchła butla