Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczeń świdnickiego ZSB-E laureatem prestiżowego konkursu zawodowego z szansą na finał w...

Uczeń świdnickiego ZSB-E laureatem prestiżowego konkursu zawodowego z szansą na finał w Szanghaju

0

Szymon Dziedzic, uczeń klasy IV technikum elektrycznego został finalistą etapu krajowego konkursu WorldSkills Poland  w kategorii instalacje elektryczne. Finał ogólnopolski odbędzie się 25-26 listopada 2021r. w Gdańsku, a finał światowy przewidziany jest w przyszłym roku w Szanghaju. Przepustką do finału były zawody drugiego szczebla, w których Szymon zajął drugie miejsce w stawce 26 uczniów z całej Polski.

W imieniu całej szkolnej społeczności sukcesu Szymonowi Dziedzicowi pogratulował dyrektor szkoły Rafał Fasuga.

WorldSkills, to międzynarodowy konkurs, w którym rywalizują uczniowie, studenci i pracownicy firm z 30 państw europejskich i aż z 85 państw świata. To największe tego rodzaju zawody na świecie. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Do konkursu Szymona przygotowywał nauczyciel przedmiotów elektrycznych  Kazimierz Jarema.

/inf. ZSB-E w Świdnicy, opr.red./

Poprzedni artykułDrogi chaos, czyli jak budowano stadion miejski w Świdnicy. Dotarliśmy do materiałów prokuratury
Następny artykułGrodzka jak malowana [FOTO]