Strona główna Sport Siatkówka Szybko, łatwo i przyjemnie… W tabeli są coraz wyżej

Szybko, łatwo i przyjemnie… W tabeli są coraz wyżej

0

Bardzo dobrze pierwszą rundę rozgrywek grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet zakończyły zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Nasze siatkarki dowodzone przez Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka pokonały na wyjeździe zamykający stawkę zespół MKS-u Nowak-Mosty Dąbrowa Górnicza.

Pojedynek nie miał większej historii. W każdej z odsłon zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W pierwszych dwóch partiach nie pozwoliliśmy rywalkom na przekroczenie bariery 12 punktów. Trzeci set był nieco bardziej wyrównany, co nie zmienia faktu, że przyjezdne wygrały bardzo pewnie 25:19, a cały mecz 3:0 w setach. Pomyślnie zakończyliśmy zatem pierwszą rundę sezonu 2021/2022 w rozgrywkach grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Po rozegraniu dziewięciu spotkań (sześć wygranych i trzy porażki) plasujemy się na trzeciej pozycji w tabeli tuż za plecami Chełmca Wodociągi Wałbrzych i Energa MKS-u II Kalisz. Już w najbliższy weekend start rundy rewanżowej. Biało-zielone będą chciały zrewanżować się SPS-owi Panki za porażkę na inaugurację sezonu i tym razem pokonać na wyjeździe zespół ze Śląska.

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS IgnerHome Volley Świdnica 0:3 (12:25, 12:25, 19:25)

Skład: Dynowska, Kołodziejczak, Krusiewicz, Mielczarek, Węgrzyn, Woźniak, Gałązka, Kwolek, Zembowicz, Andrukhova, Rut, Lubońska.