Strona główna Sport Piłka nożna Starsi do poprawki, młodzi spisali się świetnie

Starsi do poprawki, młodzi spisali się świetnie

0

Kolejne mecze za sobą mają drużyny dziecięco-młodzieżowe IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Starsze biało-zielone ekipy punktów muszą szukać w następnych pojedynkach, młodsi spisali się z kolei z bardzo dobrej strony.

Podsumowanie zaczynamy od najmłodszych z najmłodszych, czyli ekipy młodzików młodszych IgnerHome Polonii-Stali II Świdnica. Drużyna z rocznika 2011 trenera Ryszarda Tyndla mimo wieku orlika, rozgrywa swoje mecze już w starszej kategorii wiekowej. W lidze biało-zieloni posiadają swoich dwóch przedstawicieli i obie młode drużyny spisują się fantastycznie. Nasza „jedynka” zakończyła już rozgrywki i z dorobkiem 31 punktów (10 wygranych, 1 remis i 1 porażka) pewnie stanęła na najwyższym stopniu podium. W sobotę, 30 października o punkty walczyła „dwójka”, która po świetnym meczu pokonała w derbach miasta starszych piłkarzy Gryf Świdnica 7:2. Na listę strzelców wpisali się: Miłosz Rogóża (2), Maciej Politański (2), Leon Kosmala, Wojciech Wiśniewski i Marcel Patruś.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – Gryf Świdnica 7:2 (3:1)

Skład: Marciniszyn, Dudzic, Rogóża, Politański, Kopeć, Kosmala, Smok, Wiśniewski, Patruś, Marszałek, Ośka, Szukalski, Sidor.

Bez punktów zakończyła swój pojedynek drużyna IgnerHome Polonii-Stali IV Świdnica z rozgrywek V ligi okręgowej młodzików. Zespół prowadzony przez trenera Michała Korbeckiego uległ na wyjeździe po zaciętym spotkaniu ekipie Champions Świebodzice 1:2, która tym samym wzięła rewanż za porażkę w Świdnicy w wymiarze 0:2. Gospodarze sobotniej potyczki rozpoczęli od prowadzenia i trafienia z 10. minuty w wykonaniu Jakuba Mazurkiewicza. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Szymon Knapik, ale ostatnie słowo tego dnia należało do rywali. W 55. minucie rezultat pojedynku na 2:1 ustalił Daniel Bęben.

Champions Świebodzice – IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica 2:1 (1:0)

Skład: Moczydłowski, Woźnica, Rabenda, Ungurian, Staworzyński, Knapik, Holenko, Grochocińska, Wiśniowski, Włudyka, Sacharczuk, Korona, Stasieluk, Mączka, Kunas, Lipiński.

Świadkami szalonego meczu byli kibice śledzący zmagania IV ligi okręgowej młodzików podczas których miejscowa Pogoń Pieszyce podejmowała trzeci zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni prowadzeni w tym spotkaniu przez Szymona Krupczaka musieli gonić wynik, ale nie zrezygnowali z walką i zrobili to z nawiązką. Po 19 minutach było 2:0 dla gospodarzy po golach strzelonych przez Wojciecha Bara i Alexa Szydłowskiego. Jeszcze w pierwszej połowie złapaliśmy kontakt po trafieniu Michała Maliszewskiego, ale chwilę później przeciwnicy znów odskoczyli na dwie „bramki” (Miłosz Mitura). Po przerwie na listę strzelców wpisywali się już tylko młodzi świdniczanie, którzy przejęli inicjatywę i zdołali odwrócić losy tej konfrontacji. Najpierw bramkarza Pogoni pokonał Bartosz Krystyniak, a następnie dwa gole strzelił Piotr Gawlik-Rokosz. Drużyna IgnerHome Polonii-Stali III Świdnica pokonała ostatecznie po wymagającym spotkaniu Pogoń Pieszyce 4:3.

Pogoń Pieszyce – IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica 3:4 (3:1)

Skład: Niedziałkowski, Gawlik-Rokosz, Kudela, Otoka, Wójciak, Podgórski, Maliszewski, Jaumień, Kępa, Kasprzak, Rybka, Chmielewski, Studnicki, Krystyniak, Cisek, Robak.

W kapitalny sposób rozgrywki III ligi okręgowej młodzików i jesienne zmagania zakończyła druga drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka już dawno zapewnili sobie tytuł mistrzowski i awans do II ligi wojewódzkiej (w kolejnych rozgrywkach biało-zieloni będą mieć swoich przedstawicieli w I lidze dolnośląskiej i II lidze dolnośląskiej, a to nie trafia się często i takiej sztuki mogą dokonać nieliczni). W swoim ostatnim występie nasi piłkarze pewnie pokonali 2:0 UKS Lechię Dzierżoniów po golach Jakuba Zienkiewicza i Michała Hajdugi. Rozgrywki zakończyliśmy z przekonującym dorobkiem 28 punktów (9 wygranych i 1 remis).

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – Lechia Dzierżoniów 2:0 (2:0)

Skład: Sikora, Migas, Orzechowski, Zienkiewicz, Szukalski, Jeziorny, Grzybowski, Paluch, Podolski, Mrzygłód, Hajduga, Zawada, Nada, Ungurian, Waśniowski.

Po raz kolejny nie zawiodła też pierwsza drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świndnica. Nasza drużyna trenowana przez Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka rywalizuje na co dzień w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej – najbardziej prestiżowych rozgrywek dla młodzików, skupiających osiem najlepszych zespołów. Po ostatnich zwycięstwach z Miedzią Legnica (4:1) i Śląskiem II Wrocław (3:1), tym razem mierzyliśmy się u siebie z Olympic’iem Wrocław, chcąc zrewanżować się przeciwnikom za wyjazdową przegraną. Ta sztuka nam się udała. Zagraliśmy na zero z tyłu i strzeliliśmy jednego gola, autorstwa Filipa Zwierzyny. Obecnie biało-zieloni są coraz bliżej fantastycznego osiągnięcia, jakim byłoby wywalczenie podium I ligi wojewódzkiej młodzików. Świdniczanie z 21 punktami plasują się na trzeciej lokacie za Parasolem Wrocław i Śląskiem Wrocław.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Olympic Wrocław 1:0 (0:0)

Skład: Oleś, Sikora, Duda, Jedliński, Kozar, Ungurian, Dudek, Zwierzyna, Waśniowski, Politański, Stelmach, Nada, Monica, Zawada, Hajduga.

Zdecydowanie nie na co dzień biało-zielone drużyny mogą się cieszyć ze zwycięstwa z tak renomowaną marką jak Zagłębie Lubin. Tej dużej rzeczy dokonali w ostatni piątek, 29 października trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Piotra Krygiera ograli na swoim terenie „Miedziowych” różnicą trzech goli! Rozpoczęło się nie najlepiej. Już w 12. minucie nasz błąd wykorzystał Sebastian Fogt, wyprowadzając gości na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą nasi piłkarz odpowiedzieli i to z nawiązką. Do wyrównania doprowadził Igor Zawiła, a na 2:1 trafił Sebastian Manijak. Ostatnie pół godziny gry było nerwowe, ale miejscowi spisali się kapitalnie. Najpierw jednak w 54. minucie znów do naszej sieci trafili przeciwnicy. Po golu Maksymiliana Walczaka zrobiło się 2:2. To nie podcięło skrzydeł świdniczanom. W 61. minucie znów byliśmy z przodu, kiedy to na 3:2 naszą ekipą wyprowadził Tomasz Bednarczyk, a kolejne osiem minut wstrząsnęło „Miedziowymi”. Chwilę później do lubińskiej sieci drogę znalazł Igor Pierzchała, a rezultat na 5:2 ustalił Szymon Manijak. Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica odniósł tym samym bardzo cenne i przekonujące domowe zwycięstwo z Zagłębiem Lubin w ramach I ligi wojewódzkiej trampkarzy.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie Lubin 5:2 (2:1)

Skład: Janowicz, Redlica, Urbańczyk, Bednarczyk, Kuśnierz, Zawiła, Kula, Manijak, Pierzchała, Łabędź, Kaźmierczak, Bereś, Pieńkowski, Sahaidak, Komorniczak, Kołodziejczyk.

Bez punktów swój mecz zakończyli juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z II ligi wojewódzkiej trenera Tomasza Oleksego. Przez większą część pierwszej połowy nic nie zapowiadało wysokiej, domowej porażki z wiceliderem tabeli – Ślęzą Wrocław. Na boisku toczyła się wyrównana gra, a najlepszą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze, którzy fatalnie chybili z kilku metrów. W 43. minucie rywale wrzucili piłkę z prawej strony boiska, piłki nie sięgnął świdnicki golkiper, a tą do pustej sieci na długim słupku wsadził Mateusz Patryło. Na kolejne gole trzeba było czekać do ostatniego kwadransa gry. Szukający jeszcze swoich szans w tym spotkaniu biało-zieloni jeszcze trzykrotnie zostali skarceni przez gości (Tomasz Malarczyk i dwukrotnie Michał Sikora), przegrywając ostatecznie 0:4.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 0:4 (0:1)

Skład: Widła, Bujak, Ratajczak, Migas, Król (83′ Cybruch), Kałwak, Safian (80′ Malinowski), Korab (85′ Sauter), Gliwa (88′ Choromański), Zaczyński (60′ Lipiński), Szewczyk (70′ Błasz).

Z drużyną WKS-u Śląsk Wrocław rywalizowali z kolei juniorzy starsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Drużyna prowadzona przez Jakub Rosiaka zaczęła fatalnie, bo od samobójczego trafienia w 2. minucie. Wyrównaliśmy bardzo szybko, bo kilka minut później po golu Pawła Michty. Kolejny nasz błąd doprowadził w pierwszej połowie do utraty gola na 1:2 (Maksymilian Leja). W drugiej połowie dążyliśmy do wyrównującego trafienia, mieliśmy swoją okazje, w tym przegrane starcie jeden na jednego z bramkarzem. Rywali z jednej z tych okazji wyprowadzili najpierw kontrę na 3:1, a następnie ustalili rezultat pojedynku na 4:1. Oba gole w końcówce zdobył Piotr Załupka.

WKS Śląsk Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 4:1 (2:1)

Skład: Przyborowski, Markowski, Tragarz (78′ Kawiński), Jajko, Kaźmierczak, Dubojski, Kasprzycki (60′ Dyś), Król, Metelica (78′ Zalewski), Michta, Czyż (63′ Smoczyk).