Strona główna 112 Sprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych

Sprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych

0

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji, w wybranych stacjach kontroli pojazdów na terenie całego kraju, będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu świateł w samochodzie.

Policjanci ze świdnickiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają również stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność, która przedkłada się przecież na nasze bezpieczeństwo – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Z tego też względu funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie ze stacjami diagnostycznymi zapraszają wszystkich kierowców do udziału w akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” i skorzystania z darmowej regulacji świateł w samochodzie w dniach: 20 listopada, 4 grudnia 2021 roku.

Lista stacji na terenie Świdnicy, które przystąpiły do akcji:

  • OSKP „EKO-WOD” ul. Towarowa 12-14, 58-100 Świdnica, tel. 74 856 9270, godziny otwarcia w sobotę: 6.00-14.00,
  • MARTIN&MATEO OSKP ul. Szarych Szeregów 6, 58-100 Świdnica, tel. 74 851 2000, godziny otwarcia w sobotę: 8.00-14.00,
  • OSKP ul. Bystrzycka 14, 58-100 Świdnica, tel. 74 852 2584, godziny otwarcia w sobotę: 7.00-13.00.

Pełny wykaz stacji będzie można również znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji, dlakierowcow.policja.pl, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie yanosik.pl/dobre-swiatla.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Ze Straussem przez Wiedeń” w Świdnicy. Kto wygrał zaproszenie na koncert? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykuł„Ósemka” na pierwszym stopniu podium [FOTO]