Strona główna 0_Slider Skarby na jesiennej giełdzie staroci

Skarby na jesiennej giełdzie staroci [FOTO/VIDEO]

0

Od tabliczek ze starymi nazwami ulic i archiwalnych gazet, przez obrazy, rzeźby i ręcznie malowaną porcelanę, po okazałe meble – na świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości można znaleźć wszystko, co ucieszy kolekcjonerów i osoby poszukujące niebanalnych dodatków do wnętrz.

Giełda staroci od prawie 50 lat gromadzi na świdnickim Rynku tłumy mieszkańców oraz przyjeżdżających z różnych zakątków kraju kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Chętnych do polowania na najróżniejsze skarby nie zabrakło także w pierwszą niedzielę listopada. Targ staroci objął nie tylko Rynek, ale także Zaułek Świętokrzyski, ulicę Różaną i Łukową.

Giełda z reguły trwa do godziny 14.00. Dla tych, którzy nie zdążą jej odwiedzić przygotowaliśmy krótki, wirtualny spacer:

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułResocjalizacja poprzez naukę. Skazani ukończyli kurs zawodowy i odświeżyli wnętrze aresztu [FOTO]
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim