Kwiaty, prezent i dyplom otrzymała dzisiaj wyjątkowa jubilatka ze Strzegomia. Maria Szczerba jutro kończy sto lat.

Urodziła się 20 listopada 1921 r. w województwie krakowskim. Czas okupacji przeżyła w Niemczech. W 1948 r. wraz mężem Piotrem zamieszkała w Strzegomiu. Państwo Szczerbowie wychowali 6 dzieci, w tym 5 synów i 1 córkę. Dochowali się 8 wnuków i 12 prawnuków. Pani Maria owdowiała w 1998 r.
Dzisiaj z gratulacjami i kwiatami jubilatkę odwiedzili burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Strzegomiu.
/opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez burmistrza Zbigniewa Suchytę
![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)

![Proletaryat i Nocny Kochanek koncertowo zakończyli Święto Granitu Strzegomskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260615_Swieto_Granitu_Strzegomskiego-98-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


