Strona główna Artykuł sponsorowany Przewodnik po skandynawskim designie – Beton Festfloor

Przewodnik po skandynawskim designie – Beton Festfloor

0
Skandynawia słynie ze swojego modnego designu, od eleganckich mebli znanych projektantów po chłodny minimalizm. W tym przewodniku omówione zostały niektóre z najbardziej kultowych elementów skandynawskich i co możesz zrobić, aby włączyć je do swojego domu.

Styl charakteryzuje czysta estetyka z naciskiem na elegancję i prostotę. Użyj czarno-białej palety w swoim schemacie dekoracji wnętrz z kolorowymi akcentami. Ale co jeszcze możesz zrobić? Kraje nordyckie mają bogate dziedzictwo kulturowe, które znacząco wpłynęło na ich sztukę wizualną i historię projektowania. Przyjrzymy się niektórym z najbardziej kultowych elementów skandynawskich projektów i tym, co możesz zrobić, aby włączyć je do swojego domu.

https://www.festfloor.eu/blog/decorative-concrete/

Czym jest skandynawski design?
Skandynawski design to styl projektowania, architektury, sztuki i rzemiosła, który pojawił się na początku XX wieku. Skandynawski design słynie z prostoty, funkcjonalizmu i minimalizmu. Korzenie skandynawskiego wzornictwa można odnaleźć w ideałach duńskiego architekta, projektanta i teoretyka Arne Jacobsena z Manifestu Funkcjonalistycznego z 1930 roku. Skandynawski design to styl, który powstał w latach 40-tych i 50-tych. Styl projektowania charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i minimalizmem. Design jest nadal popularny dzięki czystym liniom i brakowi ozdób.

Różne style skandynawskiego designu
Skandynawski design to jeden z najpopularniejszych i najczęściej kopiowanych stylów wnętrzarskich na świecie. Charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Skandynawski styl projektowania od dawna jest częścią aranżacji wnętrz i ukształtował sposób, w jaki patrzymy na domy i jak są one budowane. Trend ten jest widoczny przede wszystkim w meblach, z czystymi liniami i dużą ilością białych przestrzeni.

https://www.festfloor.eu/category/blog/

Jednak styl skandynawski nie ogranicza się tylko do mebli, obejmuje również sposób, w jaki dekorujemy nasze domy prostymi, ale eleganckimi elementami, które dodają wyrafinowania. Skandynawska filozofia projektowania wnętrz kładzie nacisk na prostotę w każdym aspekcie, z silnym naciskiem na funkcjonalność, praktyczność i funkcjonalność w celu stworzenia komfortowego środowiska dla jego mieszkańców.

Trendy w stylu Scandi do naśladowania w Twoim domu, aby uzyskać przytulne zimowe wrażenia
Czas udekorować swój dom na zimę. W miarę zbliżania się zimnych miesięcy ważne jest, aby skupić się na skandynawskim stylu i stworzyć przytulne otoczenie, w którym można spędzić zimowe miesiące. Styl Scandi tworzy ciepłą i zachęcającą atmosferę. Jest idealny na te chłodniejsze miesiące i sprawi, że poczujesz się jak w domu przez cały dzień.

Styl Scandi był pod wpływem wielu różnych krajów i kultur, takich jak Dania, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Islandia i Polska. Oznacza to, że istnieje wiele ciekawych trendów dekoratorskich, którymi można się kierować, jeśli chodzi o ten nordycki styl. Jednym z trendów, który kochamy ze względu na swoją prostotę, jest stosowanie ciemnych kolorów, takich jak czarny lub brązowy, z meblami z jasnego drewna, takich jak dąb lub buk, a także jasnymi dodatkami.

https://www.festfloor.eu/blog/how-to-make-a-concrete-table/

Jak sprawić, by Twój dom w stylu skandynawskim za pomocą kilku prostych zmian!
W tym artykule znalazłeś kilka prostych sposobów na stworzenie skandynawskiego wystroju wnętrza w Twoim domu.

Podsumowując:

1. Użyj jasnych kolorów na ścianach i pomaluj sufity na biało.

2. Używaj miękkich, okrągłych kształtów w całym domu, takich jak poduszki lub zastawa stołowa.

3. Wykorzystaj drewno i naturalne materiały w swoim wystroju, aby uzyskać poczucie ciepła i przytulności.

4. Umieść ujęcia wody lub natury w każdym pokoju, aby stworzyć przewiewną atmosferę i sprawić, by wydawało się, że jest większe niż jest!

Skandynawski styl wnętrz to jeden z najpopularniejszych stylów projektowania na świecie. Charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Skandynawscy projektanci tworzą przestrzenie, które są otwarte i wypełnione naturalnym światłem, używając czystych linii i kształtów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZnakomity start naszych pięściarzy na Śląsku
Następny artykułHejt. Czy da się go zatrzymać? Będą próbować