Strona główna Sport Inne Przeszli jak burza przez eliminacje i finały

Przeszli jak burza przez eliminacje i finały [FOTO]

0

Zawodnicy SP 8 w Świdnicy potwierdzili, że są najlepsi w piłce koszykowej chłopców klas 7-8 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”. W związku z wyjątkowo dużą ilością zgłoszonych drużyn do rozgrywek, potrzebne było rozbicie turnieju na eliminacje i finał.

W dniach 9 i 10 listopada osiem zgłoszonych reprezentacji świdnickich podstawówek najpierw w dwóch grupach rozegrało dwie edycje eliminacyjne, grając systemem każdy z każdym. Do finału awansowały po dwa najlepsze zespoły: SP 1, SP 4, SP 6 i SP 8. Turniej finałowy odbył się 15 listopada w hali Zawiszów przy SP 1. Chłopcy z SP 8 już w eliminacjach pokazali, że są pretendentem do zwycięstwa w zawodach, pokonując po drodze SP 315, SP 105 i SP 6. W ścisłym finale po zwycięstwach z drużynami SP 1 i SP 4 ponownie zmierzyli się z zespołem SP 6 w walce o pierwsze miejsce i znów okazali się zdecydowanie lepsi. W meczu o trzecie miejsce gospodarze zawodów z SP 1 wygrali z drużyną SP 4.

Dla najlepszych zespołów organizator turnieju – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy swoich drużyn: Szymon Ćwirko (SP 1), Szymon Paluch (SP 4), Mateusz Wacht (SP 6), Karol Wiatrowski (SP 8), Eryk Polus (SP 105), Alan Wajdzik (SP 315), Jakub Bucharowski (NSP Bliżej Dziecka) i Maciej Piechowiak (SP Społeczna).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 8 – 10 pkt.
2. SP 6 – 8 pkt.
3. SP 1 – 7 pkt.
4. SP 4 – 6 pkt.
5. SP 105 – 5 pkt.
6. NSP Bliżej Dziecka – 4 pkt.
7. SP 315 – 3 pkt.
8. SP Społeczna – 2 pkt.

/OSiR/

Poprzedni artykułZaniedbany zakątek świdnickiego śródmieścia wciąż czeka na remont [FOTO]
Następny artykułKolejne wieści z siatkarskich parkietów