Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Pociąg do Niepodległości. Jaworzyńskie muzeum zaprasza do wspólnego świętowania

Pociąg do Niepodległości. Jaworzyńskie muzeum zaprasza do wspólnego świętowania

0

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do spędzenia Narodowego Święta Niepodległości oraz najbliższego weekendu wśród kolejowych zabytków techniki. – Spędźcie z nami ten przedłużony weekend, a gwarantujemy Wam wspaniałą atmosferę – zachęcają przedstawiciele jaworzyńskiej placówki.

Tegoroczne Święto Niepodległości możemy świętować wspólnie! Podczas 4 dni opowiemy Wam o kolejach z czasów II RP, o legendarnych lukstorpedach i o punktualnych przyjazdach pociągów, według których można było regulować zegarki. Jednak na obraz kolejnictwa II RP, zwłaszcza jego pierwszych lat, składa się trudna odbudowa, techniczna improwizacja i ogromny wysiłek wkładany w stworzenie sprawnego „krwioobiegu kolejowego” dla odrodzonego państwa. Zapraszamy na specjalne, świąteczne zwiedzanie wśród polskich lokomotyw i symboli. Każde dziecko będzie mogło przygotować kotylion niepodległościowy dla swojej rodziny – zachęcają pracownicy muzeum.

Wydarzenie „Mamy Pociąg do Niepodległości” odbędzie się w dniach 11-14 listopada 2021 roku. Więcej informacji o muzeum na stronie internetowej placówki.

/opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułWalka o wygraną z Piastem! [RELACJA LIVE]