Zorganizowane przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy (DWUP) Wirtualne Transgraniczne Targi Pracy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem co potwierdza, że taka formuła imprezy może być świetnym rozwiązaniem, nie tylko w czasie pandemii. W dniach 23 i 24 listopada z formularzy kontaktowych do wystawiających się na Targach pracodawców skorzystało prawie 100 osób, a ich wirtualne stoiska uzyskały 3784 odsłon!
Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach polsko-czesko-niemieckiego Partnerstwa EURES-TriRegio. W przedsięwzięciu udział wzięły instytucje runku pracy tj. powiatowe urzędy pracy z Jeleniej Góry, Ząbkowic Śląskich oraz Zgorzelca, a także 40 wystawców z Polski, Czech oraz Niemiec oferujących pracę w różnych branżach (setki ofert pracy między innymi w sektorach: budownictwo, elektrotechnika, handel detaliczny, hotelarstwo, HR, IT, sektor medyczny). Targi, chociaż zorganizowane w formule online nie straciły na atrakcyjności. Na stoiskach pracodawców znaleźć można było między innymi oferty pracy, pobrać ciekawe materiały czy obejrzeć klipy przygotowane przez wystawców.
Osoby zainteresowane szukaniem pracy z Polski, Czech i Niemiec miały okazję wziąć udział w przygotowanych przez pracowników DWUP oraz innych instytucji 14-tu darmowych Webinariach. Program tych spotkań był bardzo bogaty, poczynając od tematu stresu w kontekście poszukiwania pracy po przedstawienie warunków pracy i życia w Czechach czy Niemczech. W webinariach wzięło udział ponad 200 osób. Dla wielu odwiedzających Targi, bardzo pomocna okazała się możliwość skorzystania z indywidualnej porady ekspertów od spraw rynku pracy – doradców EURES oraz doradców zawodowych.
Pogranicze polsko-czesko-niemieckie to atrakcyjny zawodowo rejon oferujący duże możliwości rozwoju.
– Niepowtarzalną zaletą trójstyku granic jest szeroki wachlarz ofert pracodawców z różnorodnych branż, co generuje bardzo wszechstronne możliwości rozwoju zawodowego. Dlatego chociażby z tego powodu warto było wziąć udział w Transgranicznych Targach Pracy i zapoznać się z propozycjami licznych wystawców – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
– Dzięki bardzo dobrej współpracy zarówno z sąsiadującymi z Dolnym Śląskiem regionami Czech jak i Niemiec jesteśmy przekonani, że jest to dobra forma również realizowania współpracy gospodarczej – dodaje Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
– Na Targi zaprosiliśmy wszystkich poszukujących pracy w każdym wieku. Od wchodzących na rynek pracy młodych Dolnoślązaków po osoby doświadczone już zawodowo. Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników, udział w Targach okazał się być owocny i przyczynił się do obrania nowej ścieżki kariery, a ich cyfrowa forma spełniła ich oczekiwania – relacjonuje wydarzenie Wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Zuzanna Bielawska.
Platforma targowa www.transgranicznetargipracy.webexpo.pl będzie dostępna jeszcze przez tydzień i można na niej znaleźć pełną listę wystawców wraz z ofertami pracy i danymi do kontaktu.
Informacje na temat warunków życia i pracy za granicą oraz aktualne ofert pracy są publikowane na stronach publicznych służb zatrudnienia EURES:
- eures.dwup.pl
- eures.praca.gov.pl
- eures.europa.eu
/Materiały organizatora/