Strona główna 0_Slider Obszerna fotogaleria z VI RST Półmaratonu Świdnickiego

Obszerna fotogaleria z VI RST Półmaratonu Świdnickiego [PODSUMOWANIE, WYNIKI, FOTO]

0

Znamy już odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie szóstej edycji biegowego święta w naszym mieście – RST Półmaratonu Świdnickiego. Choć tempo w tym roku było zdecydowanie wolniejsze jeśli chodzi o zwycięzców rywalizacji w kategorii open, to nie brakło fantastycznych emocji, sportowej walki, przełamywania własnych słabości, a przede wszystkim pobijania nowych rekordów życiowych przez uczestników biegu!

Sobotni dzień rozpoczął się od biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu”. W sportowych zmaganiach wzięło udział 250 osób. Najmłodsi (rocznik 2016 i młodsi) rywalizowali w Biegu Bąbla na 200 metrów. Na tym samym dystansie walczyli uczestnicy Biegu Krasnala (2015) i Biegu Starszaka (2013/2014). Z dystansem 400 metrów zmagały się starsze zawodniczki i zawodnicy (roczniki 2011/2012) z Biegu Smyka. Kolejne punkty to Bieg Urwisa (2009/2010) – 600 metrów i Bieg Juniora (2007/2008) – 1200 metrów.

W ramach VI RST Półmaratonu Świdnickiego tradycyjnie odbyła się także „Dzika Piątka”, czyli zmagania na dystansie 5 kilometrów. Wśród kobiet najszybsza okazała się Sonia Rozumkiewicz, uzyskują czas 22:05 sek. Zwyciężczyni pokonała o 40 sekund drugą na mecie Karolinę Malinowską i o 55 sekund trzecią Marlenę Kurowską. Na tym samym dystansie walczyli też mężczyźni. Mistrzem „Dzikiej Piątki” okazał się Wojciech Pratkowiecki (17:42), pewnie stając na najwyższym stopniu podium. Triumfator o niewiele ponad minutę pokonał kolejnych na mecie – Wita Grosickiego i Mariusza Franczaka.

W biegu głównym na dystansie 21 kilometrów i 97 metrów w kategorii kobiet dublet wywalczyły Ukrainki. Najlepsza okazała się Nataliya Lehonkova, która dotarła na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w czasie 1:23,21 sek. Tylko osiem sekund do niej straciła jej rodaczka Olesia Didovodiuk, a trzecia ze stratą 27 sekund do zwyciężczyni była Polka – Agnieszka Gortel Maciuk. W klasyfikacji mężczyzn również najlepszy był przedstawiciel kraju zza naszej wschodniej granicy. W klasyfikacji generalnej w zmaganiach panów najlepszy był bowiem Dmytro Didovodiuk, który uzyskał rezultat 1:10,27 sek. Ukrainiec pokonał w walce o podium Polaków – Mateusza Mrówkę (1:10,57) i Abderrahima Elasriego (1:11,02). Wśród pań triumfowała Ukrainka – Nataliya Lehonkova.

Szczegółowe wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3471/

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński, mn/

Poprzedni artykułTo tu najmłodsi dowiadują się, jak zachować się w razie pożaru. Ogromna popularność strażackiej sali edukacyjnej
Następny artykuł„Ani jednej więcej!” Manifestacja w Świdnicy, znicze pod biurami poselskimi [FOTO/VIDEO]