Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła” gości w Witoszowie Dolnym

Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła” gości w Witoszowie Dolnym

0

Blisko 600 uczniów z gminnych placówek oświatowych odwiedzi Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, które na dwa dni zawitało do Witoszowa Dolnego. Na 288 m.kw. czeka na zwiedzających 5 interaktywnych stref, 20 nowoczesnych i różnorodnych atrakcji, robot humanoidalny, 15 okularów VR, 20 tabletów z aplikacjami, 6 stołów multimedialnych, VR-owy wyścig kolarski. Niebywała atrakcją jest robot humanoidalny, który wchodzi w interakcję z dziećmi, a nawet tańczy i gra z dziećmi w kalambury.

Celem Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła (MCETS) jest podniesienie poziomu wiedzy i zachęcenie dzieci i młodzieży szkoły podstawowej do świadomego wyboru Polski jako miejsca ich turystycznych wyjazdów. MCETS gwarantuje nowy wymiar nauki. To nowoczesne multimedialne strefy, w których wykorzystujemy m.in. gogle do rozszerzonej rzeczywistości przenosząc dzieci w cudowny świat turystyki. To także strefy bezpieczeństwa edukujące z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich i nad wodą, przygotowane we współpracy z Fundacją Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Partnerem projektu jest również Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, którego przedstawiciele edukują dzieci i młodzież w strefie MCETS w zakresie lokalnych atrakcji turystycznych. Współpracujemy również z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Projekt uzyskał również patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułMrozu na fali! Już 25 listopada w Cinema3D
Następny artykułTrwa zbiórka krwi w Świebodzicach, w czwartek ekipa RCKiK zagości w Świdnicy