Strona główna 0_Slider Mamy przełamanie i co ważne zwycięstwo za trzy punkty!

Mamy przełamanie i co ważne zwycięstwo za trzy punkty! [FOTO]

0

Po dwóch porażkach z rzędu, drugoligowe siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica wrócił na ścieżkę zwycięstw. Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka w domowym starcu pokonały w trzech setach ekipę NTSK AZS Nysa, choć łatwo – szczególnie w pierwszej partii nie było…

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, ale też sporego pecha gospodyń. Już na samym starcie otwierającej partii urazu doznała bardzo dobrze dysponowana Cecylia Pietruszka i musiała opuścić parkiet. Z czasem rywalki odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce prowadziły już różnicą dziewięciu punktów i wydawało się, że zmierzają na dobre w kierunku wygranej w pierwszym secie. Nasze zawodniczki wierzyły i walczyły jednak do końca. Szalona pogoń się opłaciła. Świdniczanki doprowadziły do stanu 23:23, obroniły piłkę setową, a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając po grze na przewagi 27:25. Druga odsłona też nie należała do łatwych. Tym razem to świdniczanki zbudowały w pewnym momencie kilkupunktową przewagę, ale przyjezdne zdołały zniwelować straty. W decydujących momentach znów więcej krwi zachowały jednak podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka, wygrywając 25:22. Trzecia odsłona pewnie padła już łupem miejscowych, które triumfowały 25:19, a w całym pojedynku 3:0 w setach. Biało-zielone sięgnęły zatem po piąte zwycięstwo w sezonie 2021/2022. Obecnie w swoim dorobku mamy pięć wygranych i trzy porażki, a 15 zdobytych punktów pozwala nam na zajmowanie czwartej lokaty w ligowej tabeli. W kolejnej serii spotkań (sobota, 27 listopada) przyjdzie nam powalczyć na wyjeździe z zamykającym stawkę MKS-em Dąbrowa Górnicza.

MKS IgnerHome Volley Świdnica – NTSK-AZS Nysa 3:0 (27:25, 25:22, 25:19)

Volley: Dynowska, Kołodziejczak, Pietruszka, Woźniak, Krusiewicz, Węgrzyn, Kwolek, Gałązka, Mielczarek, Zembowicz.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułZnamy projekt budżetu na 2022 rok. Ponad 55 milionów na inwestycje, będzie też 30 mln złotych deficytu
Następny artykułW przyszłym roku pierwsze inwestycje w jaworzyńskiej strefie aktywności gospodarczej