Strona główna Kultura Jubileuszowe śpiewanie Uniwersytetów III Wieku

Jubileuszowe śpiewanie Uniwersytetów III Wieku [FOTO]

0

Po raz dziesiąty seniorzy-studenci Uniwersytetów III Wieku spotkali się na Przeglądzie Piosenki. Gospodarzem jubileuszowej edycji był świdnicki uniwersytet, a wydarzenie wsparł zarząd województwa dolnośląskiego.

Zespoły działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku spotkały się 9 listopada w auli I LO w Świdnicy i w jubileuszowej edycji przeglądu zaśpiewały wyłącznie o miłości.Publicznosć bawiła się przy piosenkach takich, jak: Gdzie teraz jesteś, Miłość jest tylko jedna, Taka miłość w sam raz, Tokaj, Kukułeczka, Miłość cierpliwa jest, Usta milczą, dusza śpiewa (z operetki Wesoła Wdówka), Oj, szalała szalała, Dwa serca jak pociągi dwa.

W przeglądzie swoje reprezentacje mieli: Bielawa, Nowa Ruda, Oborniki Śląskie, Świebodzice,  Ząbkowice Śląskie i Żarów. Oczywiście nie zabrakło zespołu organizatorów, którym kieruje Jan Starek.

– Każdy występ został nagrodzony statuetką. Już kilka lat temu zrezygnowaliśmy z przyznawania nagród i miejsc. Chcemy, by seniorzy mogli się zaprezentować i wszyscy czuli się jednakowo docenieni – mówi prezes ŚUTW Wiesław Łabęcki.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułParking przy lotnisku – czy warto płacić za parkowanie?
Następny artykułPonad 18 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarło 269 osób. Raport resortu zdrowia