Strona główna Kultura Jak nakręcić niezły film smartfonem? Będą warsztaty

Jak nakręcić niezły film smartfonem? Będą warsztaty

0

„Kręcimy filmowy teledysk za pomocą appki w smartfonie” to festiwalowe warsztaty filmowe z Jarkiem Tokarskim, w ramach których powstanie teledysk dla lokalnych muzyków.

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” zapraszamy na dwudniowe warsztaty filmowe pt. „Kręcimy klip za pomocą appki w smartfonie”, które poprowadzi Jarek Tokarski. Zajęcia teoretyczno-praktyczne odbędą się w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej 60a w Żarowie w dniach:

12 listopada 2021 r. – 15.00-20.00 (część teoretyczna)
13 listopada 2021 r. – 10.00-18.00 (część praktyczna)

Uczestnicy dwudniowych warsztatów dowiedzą się, że smartfon to całkiem niezła kamera! Przy odpowiednim użyciu aplikacji i zastosowaniu podstaw filmowania możesz zrealizować naprawdę profesjonalny film. Twórcy tacy jak Steven Soderbergh i Sean Baker swoje filmy kręcą iPhonem, a nawet zdobywają nominację do Oscarów. Na co więc czekasz? Podczas warsztatów zrealizujemy autotematyczny klip dla jednego z lokalnych muzyków. Podczas warsztatów jego uczestnicy nauczą się: kompozycji kadru, planów filmowych, użycia naturalnego oświetlenia, użycia sztucznego oświetlenia, zastosowania ruchu kamery, blokowania ekspozycji oraz czym jest ekspozycja i jak kreatywnie ją wykorzystać, podstaw użycia aplikacji filmujących. Efektem warsztatów będzie filmowy teledysk ilustrujący twórczość zaproszonego do współpracy muzyka, powstały w oparciu o zdobytą wiedzę oraz o sprzęt dedykowany tj. gimbale, slidery, statywy.

Zajęcia poprowadzi Jarek Tokarski (na zdjęciu): (ur. 1988), Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teoretyk filmowy i autor projektów filmowych. Reżyser szukający prawdziwych emocji w dokumencie, fikcji filmowej, reklamie. Nagradzany na Grand Video Awards oraz Papaya Young Directors za krótkie formy filmowe. Dla Tokarskiego historia jest równie ważna jak obraz, dlatego zwraca szczególną uwagę na warstwę wizualną. Opierając się na kontrastach, szczególnej kolorystyce, dzięki unikalnemu kadrowaniu i ruchowi kamery tworzy swój filmowy świat. „Faceci z bloku”, „Surfer walczący z naturą”, „fascynaci kuchni robiący zwariowane jedzenie”, „alpiniści” – otwartość i ciekawość świata sprawia, że jest świetnym partnerem w pracy. Obecnie pracuje nad scenariuszem swojego debiutu fabularnego.

Aby wziąć udział w dwudniowych warsztatach filmowych, należy wysłać zgłoszenie na [email protected] W treści wiadomości należy podać: imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. 12. edycję Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.

/inf. organizatora/

Poprzedni artykułNowy tomograf w świdnickim szpitalu [FOTO]
Następny artykułKonkurs na świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową po raz ósmy