Strona główna Artykuł sponsorowany Jak dbać o odzież termoaktywną?

Jak dbać o odzież termoaktywną?

0

Bielizna termoaktywna jest nieoceniona podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Szczególnie jeśli temperatury na zewnątrz są dalekie od letnich. Od czasu wynalezienia odzieży termoaktywnej minęło już wiele lat, ale dzięki swoim niezwykłym właściwościom znajduje ona stale nowych użytkowników. Zakup bielizny termoaktywnej to jedno, a dbanie o nią to drugie. Sprawdź co warto wiedzieć na temat prania bielizny.

Jak prać odzież termoaktywną?
Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z odzieży sportowej mają prawo nie wiedzieć jak bieliznę termoaktywną należy prać. Pozornie prosta czynność, jaką jest pranie w tym przypadku wymaga nieco więcej uwagi. Naszym celem numer jeden powinno być zadbanie o to, aby nasza odzież termoaktywna służyła nam możliwie długo. Ze względu na swoją specyfikę zaliczamy ją do wyjątkowego typu ubrań.

Pranie bielizny termoaktywnej w pralce z resztą ubrań nie jest zalecane
O ile nie chcemy zbyt szybko utracić unikalnych właściwości naszej bielizny termoaktywnej lepiej unikać prania w pralce. Ewentualnie jeśli już to robimy nie pierzmy jej w zwykłym proszku a przy użyciu płynów zmiękczających, tych samych, których używa się do prania ubrań dla dzieci.

Bieliznę termoaktywną najlepiej prać ręcznie
Być może w tej chwili część czytelników może być nieco zdziwiona. Ale jak kto? W dobie pralek mam prać ręcznie? Oczywiście o wiele łatwiej jest wypełnić pralkę do pełna, dodać proszku i poczekać godzinę.
Problem w tym, że wówczas ryzykujemy tym, iż z tkaniny znikną nie tylko brzydki zapach, trudne plamy, ale również osłabimy specjalne włókna materiału, dzięki któremu możliwy jest swobodny przepływ powietrza.
Jak zatem najlepiej prać? Na szczęście nie jest to trudne. Pierzemy w letniej wodzie ok. 30 stopni. Jako środek piorący idealnie sprawdzi się szare mydło, płatki mydlane. Następnie delikatnie ugniatamy naszą bieliznę termiczną. Nie wykręcamy jej tylko wyciskamy wodę. Możemy też przełożyć ją suchym ręcznikiem i po ugniatać. Suszymy unikając kontaktu ze słońcem, a zimą z gorącym kaloryferem. Poprawnie wykonane pranie i suszenie w zacienionym miejscu pozwolą usunąć z niej nieprzyjemne zapachy a pozostawią właściwości oddychające.

Jak często prać bieliznę termoaktywną?
To drugie z często pojawiających się pytań obok tego, jak prać odzież termoaktywną, które towarzyszy tematowi dbania o bieliznę. Z całą pewnością odwlekanie prania bielizny nie jest dobrą opcją. Pamiętajmy, że bieliznę termoaktywną nakładamy na gołe ciało. Dzięki temu z jednej strony odprowadza pot, z drugiej zapobiega utracie ciepła. Bez prania odzieży sportowej tkanina zbiera sól zatrzymując wodę, a to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy szczególnie zimą, gdy mokra bielizna szybko da o sobie znać. Dlatego też tego typu odzież należy prać regularnie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJest ślisko. Zderzenie na „łączniku”
Następny artykułPrzechodnie i strażacy ratowali nieprzytomną. Kobieta zmarła. Nie było wolnej karetki pogotowia