Strona główna Kultura Historia zbudowana z klocków – nowa wystawa w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Historia zbudowana z klocków – nowa wystawa w Muzeum Dawnego Kupiectwa

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy czasowej pt. „Historia zbudowana z klocków”, który odbędzie się w najbliższy piątek 5 listopada o godz. 18:00. Podczas wystawy będzie można zobaczyć obszerną kolekcję modeli nawiązujących do najważniejszych wydarzeń z historii Polski i nie tylko.

Na makietach zwiedzający zobaczą zarówno charakterystyczne samoloty (Fokker DR.I, Spitfire, C-47 Dakota) i pojazdy (Opel Blitz, Willys, Shermann, tankietka TKS) znane z frontów I i II wojny światowej , jak również wyroby polskiej motoryzacji z czasów PRL takie jak kultowa „Syrena”, „Warszawa” czy „Polonez”. Dodatkową atrakcją będzie oryginalna broń strzelecka z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.

Prezentowane na wystawie modele wykonane zostały z klocków konstrukcyjnych produkowanych przez polską firmę COBI i stanowią one idealne połączenie kilku rodzajów pasji: modelarstwa, kolekcjonerstwa, zainteresowania inżynierią i historią.

Modele projektowane są głównie z myślą o zabawie, ale także spełniają wymagania najbardziej krytycznych, nastoletnich i dorosłych pasjonatów historii i kolekcjonerów.

Muzeum zaprasza od 6 listopada do 5 grudnia od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 16:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 17:00.

/materiał organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułNarodowe Święto Niepodległości. Sprawdź program świdnickich obchodów!
Następny artykuł1600 hektarów do podziału między rolnikami. KOWR wygrał wieloletni proces z Majątkiem Ziemskim Stary Jaworów