Strona główna 0_Slider Dla Niepodległej: „Barwy Niepodległości” i śpiewanki patriotyczne

Dla Niepodległej: „Barwy Niepodległości” i śpiewanki patriotyczne [FOTO]

0

Obowiązkowa „Pierwsza Brygada” i wiele innych pieśni oraz piosenek z czasów, gdy Polska odzyskiwała niepodległość po latach zaborów, po rocznej przerwie znów zabrzmiało 12 listopada w świdnickim Klubie Bolko. Muzykowanie poprzedził wernisaż konkursu plastycznego „Barwy Niepodległości”.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprosił dzieci młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Barwy Niepodległości” już po raz XV. Komisja w składzie: Olena Surina, Wanda Szwegler i  Dorota Hurlak po obejrzeniu 348 prac przyznała 20 nagród, a 39 prac zakwalifikowała do wystawy. Nagrody wręczył dyrektor MDK Zbigniew Curyl, który wcielił się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dzień po Święcie Niepodległości Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne zaprosiło na „Śpiewanki patriotyczne”, których inicjatorem jest Tadeusz Grabowski. Nuty i słowa, które towarzyszyły Polakom w czasie, gdy Polska odzyskiwała niepodległość, wciąż cieszą się popularnością. Wspólne śpiewanie poprzedził występ tancerzy z Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego Krąg oraz z dzieci z Małej Świdnicy, a uczestników w śpiewaniu wspierali uczestnicy zajęć z Młodzieżowego Domu Kultury.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł10 tysięcy mieszkańców powiatu świdnickiego zachorowało dotychczas na COVID-19. Zmarło 312 z nich
Następny artykułKalendarze Swidnica24.pl na nowy rok [ROZWIĄZANIE KONKURSU]