Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest dogoterapia?

Czym jest dogoterapia?

0
Nazwa „dogoterapia” dla wielu osób brzmi dosyć enigmatycznie i na pierwszy rzut oka mogą się pod nią kryć różne definicje. Najprościej mówiąc jest to forma wspierania rehabilitacji, którą prowadzi wykwalifikowany dogoterapeuta. Bierze w niej udział również odpowiednio wyćwiczony pies. Może to być rehabilitacja zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.
Rehabilitacja może przyjąć różnoraki charakter. Może to być terapia, zajęcia edukacyjne czy spotkania z psem. Obecność czworonoga pozytywnie wpływa na przebieg spotkania. Dzieci dużo chętniej odpowiadają na pytania i wykonują powierzone im zadania. Co więcej, uczą się bycia odpowiedzialnym i komunikatywnym. Dorośli dzięki obecności psa czują się mniej samotni i bardziej zmotywowani do działania.

Jak wygląda dogoterapia?
Dogoterapia to połączenie pożytecznego z przyjemnym, czyli naukę ze świetną zabawą. Stanowi ona interesującą alternatywę dla tradycyjnych zajęć. Przykładowo, dogoterapia może być połączona z lekcją języka obcego. Jest to połączenie teorii i praktyki. W trakcie zajęć uczą się nowych słów, wyrażeń, np. komend lub poleceń, które mogą od razu wykorzystać, jednocześnie bawiąc się z psem. Dzięki temu dużo łatwiej jest zapamiętać nowo poznane sformułowania. Dzieci zapamiętają dane wyrażenia na dłużej. Dogoterapia może w dużej mierze zachęcić dzieci do dalszej nauki, gdyż nie będzie im się kojarzyć z nudnym obowiązkiem, tylko miło spędzonym czasem.

Jakie zalety ma dogoterapia?
Taka forma zajęć czy terapii wiąże się z licznymi korzyściami. Kontakt z psem terapeutycznym może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i zapewnia odpowiednie bodźce fizyczne. W niektórych przypadkach może nawet pomóc w wyeliminowaniu bólu. Spotkania te mają również pozytywny wpływ na samoocenę dzieci i nastolatków, co z kolei pomaga w budowaniu relacji z rówieśnikami, nauczycielami i rodziną. Psy terapeutyczne mają również bardzo duży wpływ na zdrowie psychiczne i emocje. Wiele dzieci i nastolatków zmaga się z różnymi zaburzeniami, jednak obecność czworonoga pozytywnie wpływa na atmosferę i emocje. Stanowi on także wsparcie dla wielu osób. Co więcej, pies terapeutyczny ma również wpływ na stymulację pamięci i umiejętność radzenia sobie z różnymi problemami.

Poznaj specjalistów od dogoterapii
Dog’s Smile to szkoła dla psów łącząca w sobie miłość do czworonogów, pasję i profesjonalne podejście. Dzięki specjalizacji w psiej behawiorystyce szkoła pomaga zrozumieć zachowania pupili, zarówno szczeniaków, jak i dorosłych psów. W ofercie szkoły znajduje się szkolenie psów (indywidualne i grupowe), dogoterapia oraz porady behawioralne. Dog’s Smile wyróżnia się profesjonalnym podejściem, opierającym się głównie na empatii. Zespół stawia na współpracę z pupilem i komunikację za pomocą „psiego języka”, które są niezwykle ważne w budowaniu dobrych relacji z czworonożnym przyjacielem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGdzie kupić dobrej jakości ubrania szyte w Polsce?
Następny artykułOkrojona przebudowa wejścia na letni basen. Więcej chętnych do wykonania prac