Strona główna 0_Slider Coraz bliżej święta! Kiedy rozbłysną świdnickie iluminacje?

Coraz bliżej święta! Kiedy rozbłysną świdnickie iluminacje?

0

Pierwszy przymrozek zapowiada zbliżającą się zimę i czas świąt Bożego Narodzenia. Na latarniach jeszcze wiszą donice z mocno przemarzniętymi kwiatami, ale wkrótce miasto rozbłyśnie tysiącami lampek. Ozdób na ulicach Świdnicy ma być w 150.

Jak informuje rzeczniczka świdnickiego magistratu Magdalena Dzwonkowska, montaż świątecznych dekoracji rozpocznie się 15 listopada. Blok śródrynkowy zostanie udekorowany przewieszkami między budynkami, ozdoby nasłupowymi, kurtynami na drzewach. Na ul. Łukowej stanie anioł świetlny anioł świetlny i pojawią się zawieszki miedzy budynkami. Podobne zawieszki i dekoracje nasłupowe ozdobią ul. Pułaskiego, Długą, Rynek, Kotlarską, Grodzką i Franciszkańską.

Ozdoby nasłupowe zostaną zamontowane także na ul. B. Chrobrego, H. Pobożnego, Pl. Św. Małgorzaty, Of. Oświęcimskich, A. Krajowej, Wałbrzyskiej, Pl. Grunwaldzkim, Żeromskiego, 1 Maja, Wrocławskiej, pl. Wolności, Westerplatte, Boh. Getta, E. Plater oraz rondo przy ul. Śląskiej. Rozbłysną fontanny – na placu św. Małgorzaty, na ul. Wałowej, w ogrodzie różanym, a także gazon na pl. Grunwaldzkim. W planach jest również iluminacja cokołu na skwerze Lecha Kaczyńskiego, ale jego montaż uzależniony jest od postępu prac remontowych.

Święta to oczywiście choinki. Drzewka staną na placu Wolności, placu Jana Pawła II, placu Grunwaldzkim i ul. Jagiellońskiej. – Montaż dekoracji świątecznych będzie wykonywany przez firmę: Zakład Prefabrykacji i Wykonawstwa „Instel” za kwotę 54 120 zł – podaje rzeczniczka Urzędu Miejskiego. Uruchomienie iluminacji planowane jest w dniach od 1 do 6 grudnia 2021.

/asz/
Zdjęcia archiwalne:

Poprzedni artykułPonad 12 tysięcy nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułZderzenie na „trzydziestce piątce”