Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 32 lata od Mszy Pojednania. Spotkanie w Domu na Wzgórzu

32 lata od Mszy Pojednania. Spotkanie w Domu na Wzgórzu

0

Tegoroczne obchody rocznicy Mszy Pojednania w Krzyżowej miały skromniejszy charakter i kameralny przebieg – przede wszystkim ze względu na panującą w kraju pandemię. Tak ważny jubileusz Zarząd Fundacji „Krzyżowa” świętował 15 listopada, w gronie najbliższych partnerów – współgospodarzy Krzyżowej: pani Teresy Mazurek – wójt gminy Świdnica oraz pana Piotra Fedorowicza – starosty powiatu świdnickiego. Na zaproszenie Zarządu Fundacji oraz władz  gminy Świdnica i powiatu świdnickiego odpowiedział Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu Hans Jörg Neumann, który wziął udział w uroczystym spotkaniu w Domu na Wzgórzu w Krzyżowej.

Uczestnicy spotkania poruszali tematy związane z przeszłością i ludźmi, którzy budowali polsko-niemieckie porozumienie. Ale rozmowy skupiły się też na szansach, które stoją przed nami i naszymi partnerami, dzięki tak udanej współpracy. W Domu na Wzgórzu omawiano więc też m.in. wspólne przedsięwzięcia w kontekście roku 2022 ogłoszonego Europejskim Rokiem Młodzieży, współpracę samorządów lokalnych z Konsulatem Generalnym we Wrocławiu, a także rozmawiano o potencjalnych zmianach wynikających z wyborów w Niemczech.

Rocznica Mszy Pojednania była też okazją do wyrażenia wdzięczności gminie Świdnica, powiatowi świdnickiemu oraz Konsulatowi Generalnemu przez Zarząd Fundacji. Okres pandemii jest niezwykle trudny dla Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży i całej Fundacji. Wsparcie ze strony lokalnych władz i konsulatu jest bardzo ważne i pomogło przetrwać Krzyżowej te najtrudniejsze chwile. Zarząd podkreślił, jak ważni dla organizacji pozarządowych są tacy partnerzy i jak wiele wspólnych projektów, istotnych dla lokalnych i międzynarodowych społeczności, uda się jeszcze w przyszłości zrealizować.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułZaginęła Milka
Następny artykułMrozu na fali! Już 25 listopada w Cinema3D