Strona główna 0_Slider Zmarł Zdzisław Grześkowiak

Zmarł Zdzisław Grześkowiak

3

W wieku 72 lat zmarł Zdzisław Grześkowiak – wieloletni nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy, niezwykle lubiany i ceniony przez młodzież pedagog, współtwórca świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W piątek przyznano mu tytuł „Zasłużonego dla Miasta Świdnicy”. W piątek nadeszła też informacja o jego śmierci.

W latach 1977-2017 Zdzisław Grześkowiak był nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Angażował się w organizowanie wielu świdnickich wydarzeń literackich. W latach 1998-2002 sprawował mandat radnego Rady Powiatu Świdnickiego, a w latach 2006-2010 zasiadał w Radzie Miejskiej w Świdnicy. Był honorowym członkiem Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Romskiej w Polsce. 1 października 2021 roku Rada Miejska w Świdnicy jednogłośnie przyznała mu tytuł Zasłużonego dla Miasta Świdnicy.

Dziś na XXII Sesji Rady Miejskiej podjęliśmy uchwałę m.in. o uhonorowaniu pana Zdzisława Grześkowiaka tytułem „Zasłużony dla Miasta Świdnica”, a chwilę później (już po sesji) doszła do nas ta smutna wiadomość o śmierci. Rodzinie, bliskim i całej społeczności I Liceum im. Jana Kasprowicza w Świdnicy wyrazy szczerego współczucia – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski.

/mn/

fot. UM Świdnica

Poprzedni artykułŚwidnica wyemituje obligacje. Zadłużenie miasta na koniec roku ma wynosić ponad 118 mln złotych
Następny artykułStartuje rajdowe święto w Świdnicy [MAPKI, ATRAKCJE, HARMONOGRAM, UTRUDNIENIA]