Strona główna 0_Slider Zawyją syreny, będzie ewakuacja urzędów i szkół. Starostwo apeluje o spokój podczas...

Zawyją syreny, będzie ewakuacja urzędów i szkół. Starostwo apeluje o spokój podczas powiatowych ćwiczeń

0

W środę, 27 października uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie całego powiatu wzywające do ewakuacji w budynkach użyteczności publicznej podległych starostwu powiatowemu i poszczególnym urzędom gmin. Będzie to element dwudniowych, powiatowych ćwiczeń obronnych.

Głównym organizatorem ćwiczeń jest starosta świdnicki. Planem szkolenia objęto wszystkie jednostki powiatowe (urząd starostwa, szkoły i jednostki podległe), urzędy gmin wraz ze swoimi jednostkami gminnymi, a także służby takie jak Policja czy Straż Pożarna, które przy tej okazji sprawdzą swoją gotowość w razie zagrożenia.

Najbardziej zauważalnym elementem ćwiczeń będzie przeprowadzenie ewakuacji w budynkach użyteczności publicznej podległych powiatowi i poszczególnym urzędom gmin, poprzedzone uruchomieniem syren alarmowych na terenie całego powiatu. Syreny zawyją w środę o godzinie 9.30. – Wraz z pracownikami instytucji o ewakuację zostaną poproszeni także przebywający tam petenci. Prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość, zachowanie spokoju, dostosowanie się do aktualnej sytuacji epidemicznej – apeluje Kazimierz Siemieniecki, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego świdnickiego starostwa. Odwołanie alarmu przewidziane jest na godzinę 10.00.

Głównym celem ćwiczenia jest koordynacja, w warunkach zagrożenia, działań różnych służb powiatowych: urzędów, służb mundurowych, sanitarnych i leczniczych. – Chcemy także przećwiczyć proces jednoczesnej ewakuacji w kilku a nawet kilkunastu instytucjach. Do części z tych instytucji skierowane zostaną jednostki straży pożarnej i policji, aby pomóc w tym procesie, jednak w wielu z nich akcja ewakuacyjna zostanie przeprowadzona własnymi siłami – dodaje Siemieniecki. Służby starostwa proszą wszystkich mieszkańców i pracowników instytucji o współpracę, zaangażowanie i zachowanie spokoju.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Masza i Niedźwiedź” w Cinema3D – po raz pierwszy na wielkim ekranie
Następny artykułKto zgubił sporą gotówkę w Świdnicy? Policja szuka właściciela