Strona główna 0_Slider Zabawa połączona z nauką. Edukacyjno-przyrodniczy plac zabaw otwarty!

Zabawa połączona z nauką. Edukacyjno-przyrodniczy plac zabaw otwarty! [FOTO]

0

Do dyspozycji najmłodszych świdniczan został oddany wyjątkowy, edukacyjno-przyrodniczy plac zabaw. Dzięki nowym urządzeniom zamontowanym przy Polnej Drodze dzieci będą mogły nie tylko bawić się, ale również poznawać ciekawostki przyrodnicze oraz zasady recyklingu. – Zależy nam na tym, żeby zmodernizowany plac zabaw stanowił swobodną przestrzeń, w której rodziny z dziećmi będą mogły spędzać razem czas dłużej i w nieco innej formie – wskazuje Sylwia Łabuda z Fundacji Z Innej Bajki, z inicjatywy której zrealizowana została rozbudowa.

Oficjalne otwarcie rozbudowanego placu zabaw nad świdnickim zalewem Witoszówka, zrealizowanego w ramach programu grantowego Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”, odbyło się w czwartek. Wydarzeniu towarzyszył pokaz akrobatyczny w wykonaniu Acro Club Świdnica, zaś najmłodsi uczestnicy otwarcia placu mogli skorzystać z malowania twarzy.

– Została wykonana ścieżka sensoryczna do chodzenia na boso, zamontowaliśmy nowoczesne przyrządy edukacyjne: kółko i krzyżyk o charakterze przyrodniczym, obrotowe sześciany do nauki recyklingu, terenowa gra Twister do nauki utrzymania równowagi. Zamontowane zostało „grające drzewo” do rozpoznawania podstawowych gatunków drzew po odgłosie wydawanym przez drewniane cymbały. W pomalowanych oponach zostały posadzone rośliny bezpieczne dla dzieci. Pojawiła się wielobarwna ścieżka równowagi wykonana ze zużytych opon, drewniane stoły z siedziskami i kosze na segregację śmieci oraz stojaki na rowery by wspierać mobilność mieszkańców – wylicza Sylwia Łabuda, prezeska Fundacji Z Innej Bajki.

Zależy nam, żeby zmodernizowany plac zabaw stanowił swobodną przestrzeń, w której rodziny z dziećmi będą mogły spędzać razem czas dłużej i w nieco innej formie. Zapraszamy tutaj także nauczycieli przyrody czy wychowania fizycznego, aby dzieci mogły uczyć się w naturalnych warunkach i na świeżym powietrzu, sprzyjających rozwojowi – dodaje.

/Fundacja Z Innej Bajki, opr. mn/

Poprzedni artykułWymieniają nawierzchnię na fragmencie „trzydziestki piątki”. Jeszcze kilka dni utrudnień
Następny artykułAktywność fizyczna i dieta pudełkowa dla najlepszych efektów