Strona główna Artykuł sponsorowany Za mała liczba gniazdek z trójnikami elektrycznymi to nie problem! Zobacz dlaczego

Za mała liczba gniazdek z trójnikami elektrycznymi to nie problem! Zobacz dlaczego

0
Przedłużacze do prądu – trójniki elektryczne pomogą uporać się z problemem zbyt małej ilości gniazdek w mieszkaniu. Za kilkanaście złotych można kupić najprostsze warianty listwy z trzema lub czterema miejscami na wtyczkę i kablem 1,5 m. Nie jest to więc duży wydatek, a może szybko podnieść komfort użytkowania sprzętów na prąd w mieszkaniu, czy biurze.

Trójniki elektryczne z krótkim kablem do kuchni
Trójniki elektryczne z krótkim kablem warto wykorzystać w kuchni. Szybko okazuje się, że liczba gniazdek zupełnie nie odpowiada tej ilości urządzeń, których często używamy. Warto zaopatrzyć się w przedłużacz z trzema, a jeszcze lepiej z czterema dodatkowymi gniazdami. Pamiętajmy, że kupienie przedłużacza na trzy wtyczki daje nam dodatkowo tylko dwa gniazdka.

Kuchnia to miejsce, w którym najczęściej korzystamy z prądu. Trójniki elektryczne z kablem o długości 1,5 m przydadzą się na blacie. Krótki kabel łatwo zamaskować i nie będzie nam przeszkadzał podczas pracy. Ilość urządzeń elektrycznych w każdej kuchni rośnie z roku na rok. Szkoda, że projektanci instalacji elektrycznej nie biorą tego pod uwagę.

Małe i duże AGD – pomogą trójniki do prądu
Do dolnych gniazdek podłącza się lodówkę, zmywarkę, piekarnik, płytę grzewczą. Na blatach niemal każda rodzina posiada kilka małych AGD: czajnik elektryczny, ekspres do kawy na prąd, toster, blender do robienia koktajli, robot kuchenny, które są na stałe podłączone do prądu. Jest jeszcze całe mnóstwo sprzętu, który używamy okazjonalnie np. frytkownicę, gofrownicę, mikser, szybkowar … Robi się naprawdę niezła kolekcja maszyn, które bez energii elektryczne nie zadziałają. W tej sytuacji musimy podłączyć trójniki do prądu i posiłkować się dodatkowymi gniazdami na listwie.

Jak oszczędzać prąd?
Ceny energii szybko rosną i choćby z tego względu podpowiadamy, jak bez wielkich wyrzeczeń zaoszczędzić. Trójniki do prądu raczej nie wpływają na zużycie energii, ale umiejętne korzystanie z lodówki tak! Każdemu przyda się kilka praktycznych porad, które warto sobie przypomnieć. Według badań lodówki i zamrażarki pochłaniają najwięcej energii, ponieważ pracują bez przerwy 24 godziny na dobę. Nie dopuszczajmy do gromadzenia się lodu. Każde 3 mm szronu zwiększa zużycie prądu o 10%. Lodówka pełna jedzeniem potrzebuje znacznie więcej energii, niż umiarkowanie zapełniona. Nie powinno się dopuszczać do tworzenia się szronu i dobrze przemyśleć zakupy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUczniowie uporządkowali cmentarz żydowski [FOTO]
Następny artykułChciała sprzedać bluzę, oszust wyczyścił jej konto