Strona główna Artykuł sponsorowany Wyposażenie medyczne dla profesjonalistów i amatorów

Wyposażenie medyczne dla profesjonalistów i amatorów

0

Sprzęty i akcesoria medyczne są potrzebne nie tylko pacjentom, którzy na co dzień monitorują swój stan zdrowia, ale głównie profesjonalistom z branży medycznej, a więc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom. Z myślą o nich powstało wiele produktów, mających ułatwiać im pracę.

  1. Jaką apteczkę wybrać?
  2. Urządzenia nie tylko do udzielania pierwszej pomocy

Niektóre z tych produktów służą do udzielania pierwszej pomocy, inne pozwalają kompleksowo zadbać stan zdrowia pacjenta. Wszystkie bez wyjątku powinny być jednak funkcjonalne i wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Jaką apteczkę wybrać?
Niewątpliwie apteczka pierwszej pomocy jest tym, co przy sobie powinien mieć nie tylko ratownik lub lekarz, ale także każdy kierowca. Dobrze wyposażona apteczka samochodowa pozwala na udzielenie pierwszej pomocy rannej w wypadku lub kolizji osobie. Powinny się w niej znaleźć rękawiczki lateksowe lub nitrylowe, chusta trójkątna, akcesoria potrzebne do wykonania sztucznego oddychania, środek dezynfekujący czy różnej wielkości opatrunki na rany, plastry i bandaże. Profesjonaliści do swojej apteczki dołożą również młotek neurologiczny, kołnierz ortopedyczny i kompletny zestaw pozwalający na podanie niezbędnych leków.

Szczególny rodzaj apteczki stanowi apteczka udowa. Jest niewielka i zawiera głównie jedynie niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy akcesoria. Ze względu na wygodny sposób noszenia, często używają jej ratownicy medyczni, chociaż świetnie sprawdza się również jako apteczka turystyczna dla zapalonych piechurów lub miłośników górskich wędrówek. W apteczce udowej, używanej przez amatorów, oprócz niezbędnych opatrunków i środków, powinna się znaleźć również instrukcja udzielania pierwszej pomocy, z której można skorzystać w nagłych wypadkach.

Z obowiązku posiadania apteczki muszą się wywiązać również pracodawcy zatrudniający pracowników. Wyposażenie apteczki w miejscu pracy jest zależne od tego, jakie zadania wykonują pracownicy i od rodzaju urazów, jakim mogą ulec w trakcie pracy.

Urządzenia nie tylko do udzielania pierwszej pomocy
Profesjonalne wyposażenie medyczne, które znajduje się w gabinetach lekarskich lub laboratoriach, wychodzi daleko poza elementy wchodzące w skład wyposażenia apteczki. Zakup gotowej apteczki nie nastręcza trudności, jednak nabycie profesjonalnych sprzętów do użytku przez lekarzy specjalistów, nie jest już tak łatwe. Lekarze stawiają głównie na akcesoria wysokiej jakości, przeznaczone do użytku przez wielu pacjentów. Przykładem mogą być waga Omron bf511, przenośne sprzęty do diagnostyki czy lampy medyczne.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŁatwo w Kościanie z pewnością nie będzie…
Następny artykułDzień Dziecka Utraconego. Pożegnanie na świdnickim cmentarzu