Strona główna 112 Wsiedli za kierownicę, chociaż nie powinni

Wsiedli za kierownicę, chociaż nie powinni

0

Kary do dwóch lub nawet pięciu lat pozbawienia wolności grożą kierującym zatrzymanym w miniony weekend na terenie powiatu świdnickiego. Jeden z kierowców prowadził auto pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, pozostali zignorowali sądowy zakaz.

22 października po godzinie 22.00 na terenie gminy Świdnica policjanci świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki VW pomimo orzeczonego w przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakazu kierowania pojazdami – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Podobna sytuacja miała miejsce w niedzielę, 24 października około godziny 20.30 na terenie gminy Świdnica. Podczas kontroli kierującej osobowym Fordem okazało się, że 43-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego wsiadła za kierownicę pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu zakazu prowadzenia pojazdów. W obu przypadkach kierującym grozi do 5 lat więzienia.

Konsekwencje grożą również 49-letniemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego, który 23 października został zatrzymany do kontroli przez policjantów ze świdnickiej drogówki. – Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel jechał nim pomimo wydanej Starostę Powiatu Jaworskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów – informuje Ząbek. 49-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby reagować w przypadkach, gdy za kierownicę wsiada osoba bez prawa jazdy. – Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł150 tysięcy na prace zabezpieczające przy zabytkowej kamienicy zniszczonej w wyniku pożaru
Następny artykułZabrał kluczyki i udaremnił jazdę kompletnie pijanemu kierowcy