Strona główna Wydarzenia Strzegom Uczniowie zebrali nakrętki dla chorej Amelki

Uczniowie zebrali nakrętki dla chorej Amelki

0

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach bardzo aktywnie włączyli się w akcję mającej na celu wsparcie potrzebującej dwuletniej Amelki. Przeprowadzona przez nich zbiórka plastikowych zakrętek przyniosła wspaniały wynik! W sumie udało się zebrać osiem dużych worków nakrętek.

W naszej szkole systematyczne zbieranie zakrętek zaczęło się już dawno i z każdym rokiem dzieci zbierają ich coraz więcej. Cieszy nas to, że w zbieranie zakrętek udało się także zaangażować dorosłych mieszkańców Stanowic, którym za udział w zbiórce bardzo serdecznie dziękujemy. Zbierać będziemy nadal, bo potrzeby są duże – mówi Piotr Szmidt, opiekun szkolnego koła wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach.

Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przekazywany zostanie na rzecz Amelki Gmyrek. Dwulatka ze Strzegomia choruje na rdzeniowy zanik mięśni, mutację genetyczną, która niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za chodzenie czy siedzenie, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha. Rozwiązaniem jest terapia genowa, najdroższy lek świata kosztujący blisko 9 mln zł. Prowadzoną zbiórkę można wspomóc za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułW planach była przebudowa Rynku, remont teatru, ulic oraz podwórek. Świdnica otrzyma dotację na realizację tylko jednego zadania