Strona główna 0_Slider Świdnica w jesiennych barwach

Świdnica w jesiennych barwach [FOTO]

0

Jesień to nie tylko coraz krótsze dni, niższe temperatury, czy też zapowiedź zbliżającej się zimy. W ostatnich dniach do Świdnicy zawitała prawdziwa złota polska jesień. Jaką aurę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują na najbliższe dni?

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 26 października:

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu miejscami, głównie na zachodzie regionu, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu na zachodzie regionu słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na wschodzie regionu porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu miejscami słabe opady deszczu, pod wieczór również deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1°C do 4°C. Wiatr dość silny, w porywach około 55 km/h, zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 27 października:

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W pierwszej połowie nocy, miejscami, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W pierwszej połowie nocy, miejscami, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w pierwszej połowie nocy, miejscami, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 1°C do 4°C. Wiatr początkowo dość silny, później słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na czwartek, 28 października:

Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, lokalnie około 6°C. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, w dzień skręcający na południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 29 października:

Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 30 października:

Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 31 października:

Zachmurzenie małe, w dzień od zachodu województwa wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie dość silny, porywisty, miejscami w porywach około 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, południowy.

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZabrał kluczyki i udaremnił jazdę kompletnie pijanemu kierowcy
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim