Strona główna 0_Slider Suczka utopiona w stawie w Parku Centralnym? Szukają właściciela lub sprawcy

Suczka utopiona w stawie w Parku Centralnym? Szukają właściciela lub sprawcy [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

3

W niedzielę rano w jednym ze zbiorników wodnych na terenie świdnickiego Parku Centralnego znaleziono suczkę, która najprawdopodobniej została utopiona. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowano o pomoc w ustaleniu właściciela zwierzęcia lub ewentualnego sprawcy utopienia.

Około godziny 9.00 w zbiorniku wodnym w Parku Centralnym zostały ujawnione zwłoki psa. Zostały one zabezpieczone. Prowadzone będą czynności mające na celu ustalenie, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też był to nieszczęśliwy wypadek – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. – Dzisiaj rano dotarło do nas zgłoszenie w tej sprawie. Jeżeli do tego zdarzenia doszło przy udziale jakichś osób to jest to przestępstwo. Jeżeli będą przesłanki świadczące o tym, że mogło dojść do celowego utopienia zwierzęcia, to wówczas każda osoba [posiadająca wiedzę w tej sprawie] jest zobowiązana do tego, żeby zgłosić taki fakt na policję – wskazuje z kolei Edward Świątkowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy.

O pomoc w tej sprawie zwróciła się do mieszkańców strażniczka Monika Kaczmarek. – Zwracam się do was z prośbą i wierzę w moc internetu, o ustalenie właściciela suczki, lub sprawcy, prawdopodobnie utopionej w Parku Centralnym w Świdnicy. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje pod numerem telefonu 986 zapewniam anonimowość. Ci którzy mnie znają wiedzą, że nie zostawię tej sprawy tak sobie. Policja również wszczęła dochodzenie. Suczka miała wyłysiały grzbiet – napisała za pośrednictwem mediów społecznościowych, dołączając do wpisu zdjęcia suczki.

Uwaga, drastyczne zdjęcia!

/mn/

fot. Monika Kaczmarek

Poprzedni artykułCztery Żywioły Słowa. Rozstrzygnięto konkurs wiersza obrazkowego [FOTO]
Następny artykuł„Nie bądźmy obojętni na osoby potrzebujące naszej pomocy”. Policjanci apelują