Strona główna Sport Inne Sezon curlingowy w Świdnicy ruszył pełną parą

Sezon curlingowy w Świdnicy ruszył pełną parą

0

W dniach 15-17 października na terenie hali curlingowej w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w curlingu, gdzie historyczny występ zaliczyła drużyna reprezentująca Świdnicę. Najmłodsi zawodnicy Dolnośląskiego Klubu Curlingowego Dzik Świdnica zajęli w zawodach 9. miejsce i jest to pierwszy, historyczny występ curlerów z Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej.

Drużyna wystąpiła w składzie Piotr Dąbrowski (skip), Antoni Tomaszek, Szymon Dąbrowski oraz Alan Filek. Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i byli chwaleni za swoją postawę, mimo rywalizacji z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. W kategorii chłopców komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy AZS-u Gliwice – Grymel, pokonując w finale drużynę POS Łódź – Frynia. Brąz trafił do KS-u Warszowice – Rokita. Najrówniejszą formę zaprezentowały zawodniczki Gdańsk Curling Club – Ejsmont, wyprzedzając drużyny KS-u Warszowice – Herman oraz POS Łódź – Szymanowska. W kategorii par mieszanych zwyciężyli Martyna Szymanowska i Szymon Figatowski (POS Łódź), drugie miejsce zajęło rodzeństwo Maja i Antoni Frynia (POS Łódź), brąz dla gliwicko-warszowickiej pary Magdalena Herman/Mateusz Grymel.

Tydzień później – w piątek, 22 października również w hali Curling Łódź odbyły się mistrzostwa Polski juniorów, gdzie świdniczanie wywalczyli 5. pozycję. Drużyna występująca w składzie Patryk Dżoń (skip), Marcin Markowski, Konrad Sosnowski oraz Jędrzej Kulak, z meczu na mecz radziła sobie coraz lepiej, jednak rywale dużo bardziej doświadczeni w grze na lodzie curlingowym nie dali się pokonać. W zawodach zwyciężyła drużyna AZS-u Gliwice – Szewczyk, drugie miejsce przypadło POS Łódź – Grzelka, a brąz zgarnęła drużyna CCC Warszawa – Rek.

Bardzo cieszy, że jako najmłodszy klub curlingowy w Polsce jesteśmy w stanie wystawiać już drużyny w kategoriach juniorskich, gdzie w Polsce nawet ośrodki działające od lat często nie prowadzą szkolenia młodzieży. Aktualnie do mistrzostw Polski przygotowuje się również drużyna juniorek. Mam nadzieję, że grono młodzieży u nas w Świdnicy będzie się powiększać – podsumowanie trener i prezes Bartosz Łobaza i dodaje: – Wszystkich chętnych zapraszamy do spróbowania swoich sił w curlingu na treningach otwartych, które odbywają się we wtorki i czwartki o 20:00. Wszystkie młode i ambitne osoby w wieku 11-20 lat zapraszamy do grup młodzieżowych DKC Dzik Świdnica. Zajęcia odbywają się przy wsparciu Urzędu Miasta Świdnicy.

W Świdnicy na każdym treningu pojawiają się nowe osoby, które zaczynają swoją przygodę z curlingiem. Jeszcze w listopadzie będą się odbywały dwa treningi otwarte w każdy wtorek i czwartek, od grudnia będziemy chcieli zacząć rozgrywki naszej Dzikiej Ligi Curlingu. Są to amatorskie rozgrywki, które mają integrować mieszkańców regionu. Zapraszamy do udziału urzędy, instytucje, firmy czy grupy przyjaciół. Jak to ma działać? Zapraszamy zainteresowanych rywalizacją na trening otwarty gdzie uczymy jak się gra w curling i po dwóch/może trzech treningach takie osoby mogą już stworzyć drużynę i brać udział w rywalizacji. Przede wszystkim liczy się udział i dobra zabawa – wyznaje wiceprezes Małogorzata Rudownik.

Szczegóły Dzikiej Ligi Curlingu zostaną podane już wkrótce. Warto zaznaczyć, że to drużyny indywidualnie umawiają miedzy sobą terminy meczów, a za nierozegranie wszystkich meczów nie grożą żadne konsekwencje. W fazie grupowej drużyna zdobywa 1 punkt za rozegranie meczu a dodatkowe 1 lub 2 punktu za remis lub wygraną w tym spotkaniu. W pierwszej edycji Dzikiej Ligi Curlingu rywalizowało 5 drużyn, a zwyciężyła drużyna Ekipa Kłusownika.

/DKC Dzik/

Poprzedni artykułSięgnęli w Rawiczu po sześć krążków
Następny artykułNajpowszechniejsze mity na temat samochodów hybrydowych